Athena, Manga, Mor ve Ötesi Bu Festivalde!

İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin gelenekselleşen Bahar Festivali BİLGİ MayFest bu yıl 22-26 Mayıs 2012 tarihlerinde Santral Kampüsü’nde gerçekleştirilecek.

Athena, Manga, Mor ve Ötesi Bu Festivalde!
Türkiye’nin en iyi grupları Athena, Mor ve Ötesi, Yüksek Sadakat ve Manga’nın sahne alacağı festivalde sürpriz gruplar ve renkli aktiviteler yer alacak.
 
İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin gelenekselleşen Bahar Festivali, 22 – 26 Mayıs 2012 tarihleri arasında birbirinde renkli aktiviteler, eğlenceler ve Türkiye’nin en ünlü sanatçılarının performanslarıyla Santral Kampüsü’nde gerçekleştirilecek.
 
Festival, katılımcıları pop müzikten, klasik müziğe, dramadan sinemaya, edebiyattan sanat ve tasarıma, spordan kitle eğlencesine kadar uzanan bir deneyime davet ediyor.
 
Karaoke ve Sessiz Disko ve futbol sahası, voleybol sahası, ok atmaca, tırmanma duvarından oluşan “Spor Köyü”, dans gösterisi, film gösterimi gibi etkinlikler gerçekleştirilecek.
 
22 Mayıs saat 20.00 Santral Kampüsü Galeri 1’de, İstanbul Bilgi Üniversitesi Kültür Yönetimi ve California College of Arts ortaklığı ile “In Beetwen Space” sergisi açılacak. Sergi, California College of Arts ve Türkiye’den genç sanatçıların işlerini içeriyor.
 
25 Mayıs Cuma günü saat 20.00’de Haldun Dormen’in öğrencilerinin sahneleyeceği müzikal izleyicilerle buluşacak.  
Performing Arts öğrencilerinin müzik ve sahne gösteri sanatları yönetimi öğrencileri ile ortaklaşa hazırladıkları, çağdaş dans gösterisi “Experimental Improvision” hafta boyunca gösterimde olacak.
 
Katılımcılar, müzik + sahne sanatları öğrencilerinin ortaklaşa hazırladığı, multi media araçları kullanılarak sergilenen modern dans gösterisi “Multimedia Composition”  ve Müzik bölümü öğrencilerinin yılsonu çalışmalarının yer aldığı sergi tadına bir etkinlik olan “Sound Installation”ı izleyebilecek.
 
Festivalde, sinema, sahne yönetimi ve dans bölümlerinin bir arada gerçekleştirdiği atölye çalışması “Sound Picnic”, akşamları gösterilecek 2B ya da 3B olarak yansıtılan 10 dakikalık animasyon gösterisi Videomapping, açık hava sineması ve kısa film gösterimleri olacak.
 
Festival haftası boyunca, katılımcıların festival hatıra eşyalarından, genç tasarımcıların ürünlerine ulaşabilecekleri geniş bir alışveriş imkânı sağlayacak olan bir çarşı hizmet verecek. Ayrıca öğrencilerin 2. el kitap ve eşyalarını satacakları stantlar olacak.
Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2012, 09:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER