"Arabeskin hakkını verdiğimi düşünüyorum"

Arabesk müziğine yeni bir soluk getiren usta sanatçı Serkan Kaya, doğup büyüdüğü Sivas’ta eğitimini tamamlayıp vatani görevini bitirdikten sonra albüm çalışmalarına başladı

"Arabeskin hakkını verdiğimi düşünüyorum"

Tekrardan müziğe dönen Serkan Kaya, şarkılarıyla yeniden arabesk piyasasına giriş yaptı. Şarkıları en çok satanlar listesine giren Serkan Kaya, 43. Pantene Altın Kelebek Ödülleri'nde "En İyi Fantezi - Halk Müziği (Erkek)" ödülünün sahibi oldu.

SERKAN KAYA KİMDİR?
1978'de Sivas’ta doğan Serkan Kaya, okul hayatını Sivas’ta Sivas Endüstri Lisesi’ni bitirmesinin ardından Ankara Armoni Mızıka Birliği’nde vatani görevini tamamladı. Askerliğin ardından İstanbul’a gelen Serkan Kaya, 2001’de ilk albümünü çıkardı. ,

Albümünün arkasından albüm çalışmasına ara veren Serkan Kaya, beste ve söz çalışmalarına yöneldi. 2011’de ‘Aşk Ne Demek Bilen Var mı?’ adındaki albümüyle müzik piyasasında ‘bitti’ denilen arabesk müziğe yeni bir bakış açısı getiren Serkan Kaya, yaptığı müziği ‘Modern Arabesk’ şeklinde tanımladı.

Bu albümdeki bütün şarkıların sözü ve müziğini de yazan Serkan Kaya, ‘Aşk Ne Demek Bilen Var mı?’ albümünün çıkış şarkısı olan ‘Sevemiyorum’ şarkısına klip çekti. Sonra da ‘Aşk Ne Demek Bilen Var mı?’ ve ‘Zor Bela’ adındaki şarkılarına klip çeken Serkan Kaya, bu süre içerisinde Türkiye’nin bir çok kentinde konser verdi.

Arabesk müzik formatına aykırı mekânlarda da ‘Arabesk Geceleri’ konseptini sokarak bir ilki gerçekleştiren Serkan Kaya, büyük bir beğeni kazanarak Arabesk müzikte yeni bir çığır açtı. 3 senelik bir çalışmanın arksından 16 Mart 2015 tarihinde ‘Gönül Bahçem’ albümüyle müzik dünyasında ‘Arabesk Müziğin Yeni Starı’ olarak gösterilen Serkan Kaya, Türkiye’de ‘Arabesk’ müziğini yeniden canlandırdı.

‘Gönül Bahçem’ albümüyle en çok satanlar listesinde yer alan Serkan Kaya, 43. Pantene Altın Kelebek Ödülleri'nde "En İyi Fantezi - Halk Müziği (Erkek)" ödülünü kazandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER