Alevler Şahan Gökbakar'ın Marmaris'teki evine dayandı!

Alevler Şahan Gökbakar'ın Marmaris'teki evine dayandı! "Nefes almakta zorlanıyorum ama burayı terk etmeyeceğim"

Marmaris'te günlerdir süren orman yangını Şahan Gökbakar'ın da köy evinin bulunduğu bölgede denize kadar ilerledi. Yangının evinin arkasındaki ormana kadar geldiğini söyleyen Şahan Gökbakar "Nefes almakta zorlanıyorum ama burayı terk etmeyeceğim" dedi. Eşine "Evimiz yanabilir üzülme" dediğini söyleyen Gökbakar, gece saatlerinde yeniden canlı yayın yaptı. Alevlerin gece yeniden arttığını belirten ünlü komedyen "Yangın tüpleriyle müdahale ettik. Ama komşumuzun evi yanıyor" ifadelerini kullandı.

Muğla'da yangın, Şahan Gökbakar'ın evinin arkasındaki ormanlık alana sıçradı. Günlerdir bölgedeki yangınların ortasından canlı yayınlar yapan ünlü komedyen bölgedeki ekiplerin çalışmalarına da destek veriyor. Canlı yayın yapan Gökbakar, kardeşi Togan Gökbakar ve iki arkadaşıyla birlikte alevlerle mücadele edeceklerini söyledi.

"BURADAKİ DURUM ÇOK ACI"
Sık sık yardım çığlıklarını duyurmaya çalışan Şahan Gökbakar, bu kez yangınların çevre evlere ulaşmak üzere olduğunu açıkladı. Olay yerinden canlı yayın yapan komedyen, "Herkese merhaba, şu anda burası coştu. İnanılmaz bir rüzgar esti, ters rüzgar oldu ve vadi coştu. Çok net göstereyim, burası alev alev yanıyor. Burada bizden sonra bir ev daha var şu anda o eve doğru ilerliyor yangın. Çok kötü durumda. Kocaman bir çıkartma gemisi, sayısız pompa, su motoru. Denizden su çekiyoruz ama insan gücüyle olacak gibi değil. Orada kelle koltukta herkes ormanda çarpışıyor şu anda yangınlarla. Alevlere bakın. Buraya sabah saatlerinden beri bir tek hava müdahalesi olmadı, helikopter gelmedi. Sabah jandarma helikopteri 20-25 kere su attı ama sönmedi, gördüğünüz gibi. Durum çok acı. Her yeri sardı yangın. Tepeden yandaki eve iniyor. Şu anda burada çığlıklar, kıyametler kopuyor. Bu sesi duymak bile çok çıldırtıcı. Her yerden kül yağıyor. Burası Türkiye'nin gözbebeği, Marmaris. Yıl 2021 ve burası şu anda havadan müdahalenin olmadığı, yangının kontrolden çıktığı bir nokta. Allah sonumuzu hayretsin." dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER