Tiyatro şöleni devam ediyor

İzmir Devlet Tiyatrosu’nda Valentin Krasnogorov'un yazdığı, Nazlı Gözde Yolcu'nun çevirdiği, Saydam Yeniay’ın yönetmenliğini üstlendiği ''Prömiyer Partisi'' adlı oyun sanatseverlerle buluştu

Tiyatro şöleni devam ediyor

Prömiyere, Hava Eğitim Komutanlığı Alb. Ender İRŞİ, Güney Deniz Saha Komutanı Tüma. Aydın ŞİRİN, İl Jandarma Komutanı Tuğg. Ferdi Mehmet KORKMAZ, Sahil Güv. Ege Deniz Bölge Komutanı Alb. Mete ÇAĞLAR,  İl Emniyet Md. Yrd. Yabancılar Şb. Müdürü Ökkeş BULUT, Milli Kütüphane Vakfı Başkanı Ulvi PUĞ, İksev Müdürü Filiz SARPER ECZACIBAŞI, Sabancı Kültür Merkezi Müdürü Ahmet Biycan CİVAN, Prof. Dr. Murat TUNCAY, Akça Holding, Çamlaraltı Koleji, Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu ve çok değerli basın mensupları katıldı. İzmir Devlet Tiyatrosu Müdürü Levent Ulukut protokolün, saygın sanat camiasının ve basının katılımına teşekkür etti.

Oyunun yönetmen yardımcılığı Mizgin Yarbatak’a, dekor tasarımı Savaş Çevirel’e, kostüm tasarımı  Duygu Türkekul’a, ışık tasarımı M. Kemal Gürgün’e , dramaturjisi ise Pınar Merterkek’e ait. Oyunun başrolleri ise Ümit Dikmen, Musa Zindan, Tamer Yılmaz, Özkan Gezgin, Gülay Toprak, Sibel Ağalday, Nagehan Yazıcı tarafından paylaşılıyor. Oyun önümüzdeki 15 gün boyunca saat 20:00’de İzmir Devlet Tiyatrosu Konak Sahnesinde izlenebilecek. 

Oyunun konusu; Shakespeare’in Othello oyununun prömiyerinde nihayet final sahnesinin ardından perdeler kapanır ve oyuncular temsilden sonra prömiyer kutlaması için kalırlar.  Ancak parti gizemli bir ölüm nedeniyle bölünür. Partiye katılanlardan birinin bu durumun faili olmasından şüphe edilir. Mizah dolu ve polisiye havasındaki entrika içerikli hikaye beklenmedik bir finalle sonuçlanır. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER