Rönesans'ın Dehaları İstanbul'da

Rönesans'ın 3 büyük dahi ressamı Michelangelo, Leoanardo Da Vinci ve Raphael'in bilim ve sanatta nasıl izler bıraktıklarını anlatan "The Great Masters Sergisi" 1 Haziran'da ilk kez Türkiye'deki sanatseverlerle buluşacak.

Rönesans'ın Dehaları İstanbul'da

 

The Great Masters” sergisi, 1 Haziran'da Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi (MSGSÜ) Tophane-i Amire'de kapılarını açacak.
 
16. yüzyıl İtalya'sının en ünlü üç ustası Michelangelo, Leonardo ve Raphael'in bilim ve sanatta nasıl izler bıraktıklarını anlatan "The Great Masters" sergisi, 1 Haziran–31 Temmuz tarihleri arasında izleyiciyle buluşacak.
 
Arter Tasarım, Museo Ideale Leoanardo Da Vinci ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi işbirliği ile düzenlenen serginin, dokunmatik ekranlar ve interaktifler ile Türkiye'de gerçek anlamda hayata geçirilecek ilk interaktif sanat sergisi olma özelliğini de taşıyacağı düşünülüyor.
 
Sergi, Michelangelo'nun ünlü Sistin Şapeli'ndeki eserlerini, Davud heykelini, Leonardo'nun "Son Akşam Yemeği" freskini, anatomi çalışmalarını, "Vitruvius İnsanı"nı, Raphael'in ise "Atina Okulu" freskini detaylıca inceleme fırsat sunarken, dönemin en önemli keşifleri perspektif, anatomi ve ayna konusunda farklı deneyimler yaşatacak.
 
İsveçli sergi tasarım şirketi ExcellentExhibitions AB tarafından tasarlanan sergi, dünyaca ünlü İtalyan küratörler Alessandro Vezzosi ve Francesco Buranelli tarafından hayata geçirildi.
 
Farklı yaşlardan herkesin ilgisini çeken bir şey bulabileceği sergide, farklı ilgi alanlarına hitap eden bölümler de yer alacak.
Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2012, 09:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER