'Rakım Sıfır' Cam Sergisi

Yedi tepe, Sarayburnu, Balat, Haliç, Galata, Kız Kulesi ve daha niceleri... Her biri gerdanlığının bir cevheri; büyülüğü güzelliğinin simgesi. Ama biri var ki, bunlardan hiçbiri dolduramıyor onun yerini. Onsuz eksik kalıyor İstanbul'un silueti.

'Rakım Sıfır' Cam Sergisi
Râkımı sıfırladığınızda göz göze gelirsiniz onunla. Şehrin sokaklarında yankılanırken milyonlarca yaşamın öyküsü... Ve kovalamaca oynarken sabahların mahmur telaşıyla akşamın yorgun sabırsızlığı... Boğaz`ın mavi-yeşil dalgaları arasından biraz mağrur, biraz mahcup, selamlar sizi. Umarsız bir dinginlikle, bir kuğu gibi süzülür. Martılar eşlik ederken coşkulu çığlıklarla, o iki kıta arasında dantelden köpüklerle örer anları ve anıları.
 
Ne bir tepeden bakmak, ne gitmek bir gurup vakti, ne de dinlemek kapatıp gözleri...
 
Umarsız bir dinginliğin elinden tutup, sıyrılıvermek şimdinin hırçın pençelerinden ve
 
billur anlarda deneyimlemek için keyfi, coşkuyu ve mutluluğu...
 
Siz de gelin yanımıza: Burada Râkım Sıfır.
Burası, bakmadığınız, görmediğiniz, tatmadığınız, farklı bir İstanbul.
 
 
Uğural Gafuroğlu, 1980'li yıllardan bugüne gelen resim serüveni içerisinde hep kendi özüne ve kişiliğine dayanan saf, çocuksu ve hümanist heyecanların en iyi anlatımcısı oldu.
 
Uğural Gafuroğlu'nun eserlerinden oluşan ''Râkım Sıfır'' isimli Amorf cam sergisini 30 Mayıs 2014 tarihine kadar Galeri Selvin'de ziyaret edilebilir.
Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2014, 09:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER