Parade & the Velvet Gentleman Balesi İzmir Festivali'nde

İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı'nın  (İKSEV) düzenlediği 34. Uluslararası İzmir Festivali 26 Ağustos 2021 Salı günü Kültürpark Atatürk Açıkhava Tiyatrosu'nda sahnelenecek Parade & the Velvet Gentleman Balesi ile devam edecek.

Parade & the Velvet Gentleman Balesi İzmir Festivali'nde

Her zaman bale literatürünün en güzel eserlerini programına almakla tanınan Uluslararası İzmir Festivali bu kez seyircisini çığır açmış bir eserle buluşturacak. 1917 yılında, 1. Dünya Savaşı henüz devam ederken, Jean Cocteau'nun bir Kübizm manifestosu olmasını düşünerek yazdığı, Pablo Picasso'nun sahne ve kostüm tasarımını yaptığı, Leonid Massine'nin koreografisini hazırladığı ve müziklerini döneminin müzik anlayışını değiştiren Erik Satie'nin yaptığı Parade & the Velvet Gentleman, festival izleyicisine farklı bir deneyim yaşatacak.

İlk sahnelendiğinde, zamanına göre sıra dışı müziği, farklı sahne ve kostüm tasarımıyla şaşkınlık yaratan ve eleştirmenlerin "başarılı rezalet" olarak yorumladığı eser, yıllar sonra Malta – Çocuklar ve gençler için Uluslararası Sanat Festivali tarafından sipariş edilmiş bir Soundcapes yapımıdır. Genel sanat Yönetmenliğini Ruben Zahra'nın yaptığı balede Dorian Mallia ve Diane Portelli (Moveo Dance Company), Tricia Dawn Williams(piyano, oyuncak piyano) ve Akgün Çavuş (perküsyon) görev alıyor.

Parade &the Velvet Gentleman Balesi'nin biletlerini online olarak Biletix'ten, AASSM'deki ana gişeden ve konser günü İzmir Agora'daki gişeden almak mümkün olacak.

İKSEV'in "Covıd-19/Salgın Yönetimi Ve Çalışma Rehberi"  kurallarına uygun olarak gerçekleştireceği 34. Uluslararası İzmir Festivali'nde konser girişlerinde HES kodu kontrolü yapılacak ve ateş ölçülecek. Kurallara uymayanlar biletli olsalar dahi konsere alınmayacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER