Musikar, 29 Mart'ta Ege Üniversitesi'nde

Ülkemizin önemli geleneksel Türk müziği gruplarından Musikar, 29 Mart Salı akşamı İzmirli müzikseverlerle buluşacak.

Musikar, 29 Mart'ta Ege Üniversitesi'nde
Geleneksel Türk müziğinin önemli temsilcilerinden Musikar, İzmirlilere müzik ziyafeti çekmeye hazırlanıyor.
 
Musikar, 29 Mart Salı akşamı İzmirli müzikseverlerle buluşacak.
 
Saat 20.00’ de, Ege Üniversitesi Kampüs Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek konserde birbirinden değerli eserler seslendirilecek. 
 
Zeynep Yılmaz, Halil Altınköprü, Kaşif Demiröz, Cenap Başoğul, Metin Gülen, Tarık Şekerli, Sercan Ektik ve Olgun Kılıç’tan oluşan Musikar Grubu, İzmirli sanatseverlere unutulmaz bir gece yaşatacak. 
 
 
MUSİKAR HAKKINDA:
 
Ege Üniversitesi Devlet Türk Müziği Konservatuarı Öğretim Görevlisi Dr. Halil Altınköprü tarafından 1996 yılında kurulan ve konservatuar öğrencilerinden oluşan topluluk pek çok konserle sanatseverlerle buluşmuştur. Aralık 2015 yılında her biri sazının ustası olan çok değerli akademisyen ve sanatçıların bir araya gelmesi ile "Musikar profesyonel müzik yolculuğuna başlamıştır. Topluluk, temel kaynağının geleneksel Türk müziğinden almaktadır. Kökleri bin yıldan daha uzun bir tarihe dayanan musikimizden beslenen topluluk geleneksel eserimizi modern bir anlatımla dinleyicilerine sunmaktadır. Sözel ve çalgısal eserlerin yer aldığı repertuarda müzik düzenlemeleri ile paylaşımlar grubun müzikal perspektifini yansıtmaktadır. Klasik, neoklasik şarkılar, tangolar, valsler ve türkülerden oluşan repertuar ile ülkemizin en gözde grupları arasında olmayı hedefleyen grubun, yurt içi ve yurt dışı konserleri yanından, uluslararası organizasyonlarda Türk Kültür-Sanat Tanıtma projeleri vardır.
 
Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2016, 16:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER