Kızgın panda ile duvarların ötesinde

Institut français Türkiye’nin büyük ilgi gören “Masterclass” serisinde alanlarında başarı kazanmış konuklar mesleki deneyim ve bilgilerini aktarmaya devam ediyor.

Kızgın panda ile duvarların ötesinde

Saype adıyla tanınan land art sanatçısı (arazi sanatı) Guillaume Legros ve Leo Lunatic adı ile tanınan street art (sokak sanatı) sanatçısı İbrahim Kurtuluş'un konuk olacağı Masterclass, 24 Mart Çarşamba günü saat 19.00’da Zoom platformunda gerçekleşecek. Sanatçılar arazi ve sokak sanatıyla ilgili merak edilen soruları yanıtlayacak.

“Birlik ve beraberlik vurgusu”

Çim ve toprak üzerinde anıtsal freskler oluşturan Saype, tebeşir ve kömürden oluşan bir boyanın da mucidi. “Duvarların Ötesinde” (Beyond Walls) projesiyle insanları yardımseverliğe ve birlikte yaşamaya davet ediyor. Birliği, karşılıklı yardımlaşmayı ve duvarların ötesindeki ortak çabayı simgelemek amacıyla, şehirden şehre kayan ve iç içe geçen, tokalaşmış elleri çimenlerin üzerine çiziyor. Leo Lunatic ve ikonik kızgın pandası ise Roma-Grek büstleri ve yazı tipiyle gerçekleştirdiği graffiti ve duvar çalışmaları ile küresel ilgi çekti. Deneysel şekillerde kendini ifade eden Leo, eski ile yeniyi, modern ve antikayı yan yana getirdiği eserleriyle modern İstanbul'u yansıtıyor.

Etkinlik Zoom platformu üzerinde çevrim içi olarak gerçekleşecek. Ücretsiz etkinliğe katılım için https://forms.gle/9kKfBtQj11Wi28y89 adresinden form doldurmak yeterli.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER