Kerem Görsev, İzmirlilere müzik ziyafeti yaşattı

Pandemi nedeniyle iki yıldır konser veremeyen Türkiye’nin en iyi caz piyanisti Kerem Görsev, uzun bir aradan sonra ilk trio konserini İzmir Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde verdi.

Kerem Görsev, İzmirlilere müzik ziyafeti yaşattı

Presto Organizasyon'un düzenlediği konserde trio grubu ile birlikte kontrabasta Volkan Hürsever, davulda Ferit Odman'ın eşlik ettiği usta sanatçı seyircilerin kulaklarının pasını sildi. Eski ve yeni eserlerini seslendirildiği gecenin sonunda Kerem Görsev dinleyicilere son plağını da imzaladı.

Kerem Görsev kimdir?

1961 İstanbul doğumlu Kerem Görsev, müzik eğitimine 1967 yılında İstanbul Belediye Konservatuarı’nda başlayıp, 1972 yılından sonra İstanbul Devlet Konservatuarı’nda devam etti. 1994 yılında ilk albümü “Hands and Lips”i yayınlayan sanatçı, 30 yılı aşkın müzik kariyerinde 18 albüm yayınlayarak büyük başarılara imza attı. 2010 yılında yayınladığı ‘Therapy’ albümü, 2011 yılında “Büyük Caz Orkestraları” kategorisinde Grammy aday adayı oldu. Uluslararası tanınan Caz Festivalleri ile New York, Londra, Kopenhag ve daha bir çok ülkede konser ve organizasyonlarda sahne alarak dünya çapında müzik severlerle buluştu. “Kerem Görsev’le Caz” isimli televizyon programı ve uzun yıllar devam eden radyo programları ile Caz müziğinin Türkiye’de yaygınlaşmasına büyük katkı sağladı. Görsev halen dinamik performansı ve yüksek enerjisi ile müzik severlere caz dolu bir deneyim yaşatmaya devam ediyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER