İzmir Devlet Tiyatrosu perdelerini açıyor

İzmir Devlet Tiyatrosu, 1 Ekim’den itibaren kapalı salonlarında perdelerini açmaya hazırlanıyor.

İzmir Devlet Tiyatrosu perdelerini açıyor

Haziran ayından itibaren açık hava yaz oyunlarını sanatseverlerle buluşturan İzmir Devlet Tiyatrosu, yeni tiyatro sezonunun başlamasıyla sahnelerini de kullanıma açıyor.

Perdeyi, 1 Ekim Cuma günü ‘İki Bekar’ Urla AKM Sahnesinde aralarken, Tankred Dorst’un yazdığı ve Gürol Tonbul’un yönettiği “Oyuncu- Ben Feuerbach” 5 Ekim Salı günü Konak Sahnesinde, İskender Pala’nın yazdığı ve Murat Çobangil’in yönettiği “Neyzen Tevfik” 12 Ekim Salı günü Karşıyaka Ragıp Haykır Sahnesinde ve Remzi Özçelik’in yazdığı ve Metin Oyman’ın yönettiği “Hacı Bektaş” oyunu da 19 Ekim Salı günü Bornova Bozkurt Kuruç Sahnesinde prömiyer yapacak.

İzmir Devlet Tiyatrosu Müdürü Levent Ulukut, Ekim ayında üç yeni oyunun prömiyer yapacağını söyleyerek, ‘Hacı Bektaş oyunu bu yıl Unesco tarafından Hacı Bektaş yılı ilan edilmesi nedeniyle özel bir önem taşıyor’ dedi.
Ulukut, ekim ayında da bölge turnelerini sürdüreceklerini ve bu konuya çok önem verdiklerini belirterek, 12-16 Ekim arasında Edirne ve Balıkesir’de “Bir Düş Gibi- Cahide Sonku”, 19-23 Ekim arası Aydın ve Denizli’de “Vahşet Tanrısı” oyunlarıyla seyirci karşısına çıkacaklarını ifade etti.

İzmir DT Minik Sanatseverleri Unutmadı
İzmir Devlet Tiyatrosu yeni sezonunda minik seyircilerini de unutmuyor. Kuzu Maydonozun Maceraları ve Bremen Mızıkacılarının Hikayesi adlı oyunlar çocuklarla buluşmaya devam edecek. Repertuarında birçok oyun bulunan İzmir Devlet Tiyatrosu, sezon içinde, geçen sezon devam eden oyunlarını sergilemeyi de sürdürecek.

İzmir Devlet Tiyatrosu Müdürü Levent Ulukut pandemi önlemlerine de değinerek, salona girişlerde seyircilerin aşı karnelerinin kontrol edileceğini ve eğer aşı olmadılarsa son 48 saat içinde yapılmış PCR testi sonucu isteyeceklerini hatırlattı. Toplum sağlığı için seyircilerden bu konuda hassasiyet göstermelerini rica eden Ulukut, “alkışlarla dolu bir sezon bizi bekliyor” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER