Institut français Türkiye Ayşe Sicimoğlu’nu ağırlayacak

Institut français Türkiye “Le Direct de l'Institut français” adındaki sanal programıyla izleyicilerini sanat, spor ve kültürle buluşturmaya devam ediyor. Programın bu haftaki konuğu opera sanatçısı Ayşe Sicimoğlu olacak.

Institut français Türkiye Ayşe Sicimoğlu’nu ağırlayacak

Instagram üzerinden (@institutfrancaisdeturquie) ayda bir kez gerçekleştiren “Le Direct de l’Institut français” programına birbirinden özel ünlü isimler konuk oluyor. Katılımcılar evlerinden çıkmadan, samimi bir ortamda müzik, kültür, spor ve sanat sohbetlerinin tadını çıkarırken, mini performanslar izleme şansı da yakalıyor.

15 Nisan Perşembe günü, saat 20:30’da gerçekleştirilecek olan yayının konuğu opera sanatçısı Ayşe Sicimoğlu, klasik müzik eğitimi almasına rağmen hiçbir kalıba sığamadığı için kendi müziğini yarattı. Klasik müzik temelli teknik yetenek ve bilgisini hayal gücüyle birleştirdiği, klasik müzikle 80 ve 90’ların pop ve rock soundlarını bir araya getirerek, caz ve rock coverlara da yer verdiği bu yeni müzik türü ile katılımcılara unutulmaz bir akşam yaşatacak. Bu sürprizli söyleşiyi kaçırmak istemeyenler (@institutfrancaisdeturquie) Instagram sayfasına abone olarak izleyebilir.

Ayşe Sicimoğlu kimdir?

Ayşe Sicimoğlu operayı tesadüf eseri çizgi film dublajında keşfeder ve babası Ayhan Sicimoğlu’nun destegi ile New York’ta bulunan Mannes School of Music’te müzikal ve piyano derslerine başlar. Paris Sorbonne IV Üniversitesi’nde sanat tarihi bölümünde okurken, aynı zamanda Ecole Normale de Musique Alfred Cortot’da şan eğitimi alır. İstanbul Teknik Üniversitesi (M.I.A.M)’da mastırını tamamladıktan sonra sahne performanslarına yoğunlaşmaya karar verir. Bugün, kendi adını taşıyan ve klasik müzik, rock and roll ve jazz fusion olan grubu ile çeşitli sahnelerde yer almaktadır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER