İbretlik Kumru Ödül Getirdi

Yaşamımızı sürdürebilmemizdeki en etken unsurların başında gelen suyun önemini ve suyu israf etmemek gerektiğini anlatmak isteyen Ortaokul öğrencisi Egecan Güzeloğlu’nun fotoğraf karesine sığdırdığı,’ Gazoz kapağı içinde su arayan kumru’nun ibretlik fotoğrafı birinciliğe layık görüldü.

İbretlik Kumru Ödül Getirdi
 
Dünya Çevre Haftası etkinlikleri kapsamında Kadıköy Belediyesinin düzenlediği  “Kadrajımdan Kadıköy Su temalı Fotoğraf Yarışması” ödülleri sahiplerini buldu. Yarışmada dereceye giren 10 öğrenci ayrıca İstanbul Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği’nin (İFSAK) fotoğraf atölyesine ücretsiz katılım hakkı kazandı.
 
Yarışmada birinciliği “ Kapak Su ve Peşinde Kumru” adlı fotoğrafıyla Reşat Nuri Güntekin Ortaokulu öğrencisi Egecan Güzeloğlu, ikinciliği “ Suyun Önemi” adlı fotoğrafıyla Ahmet Burak Ayaz, üçüncülüğü ise, “ Sudan Çıkmış Balıklar“ adlı fotoğrafıyla Gazi Mustafa Kemal Paşa Ortaokulu öğrencisi Ece Berk kazandı. Berk aynı zamanda başarı ödülünün de sahibi oldu. Ayrıca, Reşat Nuri Güntekin Ortaokulu’ndan Beyza Bilge Payal başarı ödülüne layık görülürken, FMV Özel Erenköy Işık Ortaokulu’ndan Pelin Savaş, Reşat Nuri Güntekin Ortaokulu’ndan Ezgi Verdi ve Nazlıcan Kayak mansiyon ödülü kazandı. Jüri Özel Ödülü’nü ise, Hüseyin Ayaz Ortaokulu’ndan Beyza Yıldız ile FMV Özel Erenköy Işık Ortaokulu’ndan Meriç Akkaya kazandı. 
 
Onca güzel resimler varken çektikleri fotoğraflarla dereceye giren öğrenciler, “ Su Temalı Fotoğraf Yarışması “ için çektikleri fotoğraf karelerinde daha çok suyun önemini ve suyu israf etmemeyi konu edindiklerini belirterek, aldıkları ödüllerin kendileri için büyük mutluluk olduğunu vurguladılar. Yarışma birincisi Egecan Güzeloğlu,” Gazoz kapağının içinde su arayan kumruyu gördüğümde içimden deklanşöre basmak geldi. Bu içgüdüsel hareketim yeni bir fotoğraf makinesi sahibi olmamı sağladı.  Yaz tatilinde bol, bol fotoğraf çekeceğim” dedi. Yarışma ikincisi Ahmet Burak Ayaz ile üçüncü Ece Berk, ilk kez bir yarışmada derece aldıklarını, kazandıkları bisikletlerle de Kadıköy’ü dolaşıp bol, bol fotoğraf çekeceklerini söylediler. 
Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2015, 10:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER