Fransa’nın yeni yıldızı Institut français Türkiye’de

Institut français Türkiye “Le Direct de l’Institut français” adındaki sanal programıyla izleyicilerini sanat, spor ve kültürle buluşturuyor. 11 Şubat Perşembe gününün konuğu başarılı oyuncu Lionel Erdoğan olacak.

Fransa’nın yeni yıldızı Institut français Türkiye’de

Institut français Türkiye, sosyal medya platformu üzerinden her Perşembe akşamı saat 20:30’da, birbirinden özel ünlü isimlere ev sahipliği yapıyor. Katılımcılar evden çıkmadan samimi bir ortamda, müzik, kültür, spor ve sanat sohbetleri eşliğinde, mini performansları izleme şansı yakalıyor. 11 Şubat’daki yayının konuğu Türk kökenli oyuncu Lionel Erdoğan.

Başarı hikayesini anlatacak

Son günlerde Fransa ekranlarında ününe ün katan oyuncu, babasının Fransa'ya göç etmesiyle başlayıp, Fransızların yeni gözdesi olmasına kadar uzanan serüvenini anlatacak. Canlı yayında başarı hikayesi ile ilgili merak edilen soruları yanıtlayacak. Başarılı oyuncu Lionel Erdoğan ile buluşmayı 11 Şubat Perşembe günüsaat 20:30’da, (@institutfrancaisdeturquie) Instagram sayfasından izleyebilir.

Lionel Erdoğan kimdir?

Champigny-sur-Marne’de doğan Lionel Erdoğan, 1999 yılında konservatuara girdi. Öğretmeni Olivier Letellier, Lionel’i Marie-Aude Murail’in romanından uyarlanan Oh Boy! adlı oyunu ile ilk defa sahneye çıkardı. 2010 yılında tek kişilik oyunu için “Gençlere Yönelik Gösteri” dalında Molière Ödülü’nü kazandı. Daha sonra Pierre Palmade, Nicolas Briançon, Alexis Michalik ile işbirliği yaptı. Sinemada “Baba Oğul Terapi” filminde Olivier Dahan, Christian Duguay, Richard Berry ve Jacques Gamblin ile kamera karşısına geçti. Televizyonda ise birçok dizide yer aldı. 2016 yılından bu yana eski öğrencilerle kurduğu ve tiyatro derslerinin verildiği Champigny-sur-Marne’da bulunan A3JV Kültür Derneği’nin başkanıdır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER