'...Evvel' Başlıklı Sergi

Evvel başlıklı sergi varlıkları Evvel'e dayanan uygarlıkların ve odonata' ların, yani kızböceklerinin tual üzerinde imgesel sunumundan oluşuyor.

'...Evvel' Başlıklı Sergi

 

Mühürler, yazı tabletleri, bezemeler, rölyefler, hatlar, özellikle de odonata-yani kızböcekleri, Gökay'ın resimlerinin tematik öğeleri olmuş. Sanatçı, kadınların ve kızböceklerinin varoluş serüveninin ‘Evvel'den bu yana birçok noktada kesiştiği gerçeğini vurgulamak amacıyla resimlerinde kadın figürü kullanmış. Gökay, böylelikle kadının, aynı kız böceklerinde olduğu gibi, ‘Evvel'den bu yana korunmuş olan asıl kimliğine, sürdürmekte olduğu doğurganlığına da atıfta bulunmak istediğini belirtiyor.
 
Varolan özgün baskıresim tekniklerini izleyerek tual üzerinde oluşturduğu katmanlarla, kendine özgü yeni bir teknik yaratan Bahadır Gökay'ın ‘EVVEL' başlıklı sergisi 03 Kasım 2012 tarihine kadar İzmir 1.Konak'daki Atmosphere Art Gallery'de görülebilecek. İlk kez sergilenecek olan resimlerde izleyiciler, sanatçının imgesel ifade yetkinliği ile bezeli desen anlayışının ikonografik anlatımını yakından değerlendirebilecekler.
Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2012, 16:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER