Eva Klesse Quartett festival sahnesinde

İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı'nın (İKSEV), İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin katkılarıyla düzenlediği 28. İzmir Avrupa Caz Festivali 22 Eylül 2021 Çarşamba günü AASSM Açık alanda düzenlenecek Eva Klesse Quartett konseri ile devam edecek. İzmir Goethe Enstitüsü işbirliği ile yapılacak konserde, Evgeny Ring (alto saksafon), Philip Frischkorn (piyano), Stefan Schönegg (kontrbas)Eva Klesse'den (davul) oluşan Eva Klesse Quartett, farklı bir caz deneyimi yaşatacak.

Eva Klesse Quartett festival sahnesinde

İkinci albümleri Obenland'in ardından Avrupa caz sahnesindeki yerini sağlamlaştıran Dörtlü, aldıkları mükemmel değerlendirmeleri takiben, pek çok festivalde ve uluslararası konser turlarında yetkinliğini kanıtladı. Eva Klasse Quartett ana akımdan çok uzak müziği ile 28. İzmir Avrupa Caz Festivali'nde İzmirlilerle buluşacak. Quartett 21 Eylül 2021 saat 14.00 de İKSEV'de bir atölye çalışması da yapacak.

İKSEV'in "Covıd-19/Salgın Yönetimi Ve Çalışma Rehberi" kurallarına uygun olarak gerçekleştireceği 28. İzmir Avrupa Caz Festivali'nde konser girişlerinde HES kodu ve aşı kartı kontrolü yapılacak ve ateş ölçülecektir. Kurallara uymayanlar biletli olsalar dahi konsere alınmayacaktır.

Nihat Özdal ile Edebiyat ve Caz Atölyesi

Tanınmış şair, edebiyatçı Nihat Özdal 23 Eylül 2021 Perşembe günü saat 15.00'de Edebiyat ve Caz konulu atölye çalışmasını yönetecek. İKSEV Karataş binasında ücretsiz yapılacak atölyede Özdal, edebiyat ve cazla ilgilenenler, edebiyatçılar ve müzisyenlere yönelik çalışma yapacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER