'Ev Hali' tiyatroseverlerle buluşuyor

Üzeyir Tavuş ve Ecem Yüksel’in oyunculuğuyla sahnede sergilenen “Ev Hali” komedi tiyatro oyunu seyirciyle buluşuyor.

'Ev Hali' tiyatroseverlerle buluşuyor

ÇİĞDEM ÖZEN / BEN HABER

Deniz ve Hakan’ın rutin ev halleri ile başlayan oyun, “Nasıl tanıştık biz?” sorusuyla çiftimizin farklı konularda yaşadıkları olayları skeçler halinde seyircinin beğenisine sunuyor.

Çiğli Belediyesi Tiyatrosu Koordinatörü ve Çocuk Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni oyunla ilgili bilgiler verdi. Üzeyir Tavuş, "Evllik komedisi olarak adlandırdık. Bir çiftimiz var; Hakan ve Deniz. Bu çiftimiz 'Biz nasıl tanıştık" durumundan başlayıp, yaşadıkları hikayelei skeçler halinde anlattıkları bir oyun. Tiyatro oyunumuzda seyirciye de oyuna dahil ederek, interaktif bir şekilde gerçekleştiriyoruz. akışı seyirciden gelen reaksiyona göre değişim gösterdiği tek perdelik yetişkin çocuk oyunumuz. 8 Ocak Cumartesi günü saat 20.00'de Çiğli Belediyesi Fakir Baykurt Salonu'nda seyirciyle buluşacak" dedi.

GENİŞ BİR TURNE LİSTESİ

Tavuş, "Şubat ayının ortasına kadar İzmir'in Menemen, Foça, Urla, Seferihisar, Konak, Gaziemir hemen hemen bütün ilçelerde olmayı hedefliyoruz. Şehir dışı turnelerimiz Anıl Medya organizasyon tarafından düzenleniyor. Bu listede de Eskişehir, Blaıkesir, Bursai Aydın gibi birçok noktada tiyatroseverlerle biraraya geleceğiz. Afacanlar İş Başında ve Sihirli Kitap benim yönettiğim çocuk oyunlarımız da turnedeyiz. 'Münevver' isimli yetişkin dram oyunumuz var. Hatta bu yıl içerisinde jüri listesinde yer alacağız, ödüle gitme durumumuz var. Bununla birlikte yeni oyun çalışmalarımız var. Çiiğli Belediyesi'nde kurslarımız mevcut"şeklinde ifade etti.

Menemen Belediyesi Kültür Merkezi'nde 15 Ocak 2022 tarihinde saat 20.00'de tiyatroseverlerle buluşacak.

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2022, 16:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER