'Eşeğin Gölgesi'

Eşeğin Gölgesi oyunu 27.Yıl ENKA Kültür Sanat Açıkhava Buluşmaları kapsamında 27 Temmuz'da ENKA Eşref Denizhan Açık Hava Tiyatrosu'nda sahnelenecek.

'Eşeğin Gölgesi'
"Ne tuhaf memleket Abdalya? 
 
Adamın biri ortaya bir soru atıyor: ‘Eşeğin gölgesi kiralanır mı, kiralanamaz mı’ diye, tüm ülke birbirine giriyor. Bilgininden siyasetçisine, dini önderlerinden medya patronuna, mahkemesinden küçük esnafına, sade vatandaşından avukatlarına herkes bir taraf oluyor, bir kavgadır alıp gidiyor. Bu arada kimlerin cepleri doluyor, kimlere kimlere gün doğuyor. Kimler hiç de çıkarına olmayan şeylerin en ateşli savunucusu haline geliyor-getiriliyor, kimler halkın çıkarını ne karşılığında satıyor…
 
İşte böyle saçma, uydurma bir ülke Abdalya. Bozuk bir düzen, cahil bırakılmış ve yoksullaştırılmış bir halk, susturulmuş-hapse atılmış ozanlar, tüm bunlar sayesinde köşeyi dönenler ve yandaşları. Neyse ki, ne günümüz dünyası ile ne de ülkemizle ilgisi var bu olup bitenlerin de, rahatça kurulup koltuğumuza, keyifle gülüp Abdalya’lılara, halimize şükredebiliyoruz…"
Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2015, 09:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER