Bergama'da Fotoğraf Dolu 3 Gün

Bergama Belediyesi ve Bergama Amatör Fotoğraf Sanatı Derneği (BEAFSAD) tarafından düzenlenen, PhotoWorld Fotoğraf Merkezi katkılarıyla renklenen 2. Bergama Fotomaratonu ve Fotoğrafçılar Buluşması sonuçlandı.

Bergama'da Fotoğraf Dolu 3 Gün

4-6 Mayıs tarihleri arasında İzmir’in Bergama ilçesi merkez alınarak düzenlenen fotomaraton süresince PhotoWorld Fotoğraf Merkezi’nin organizasyonuyla bir araya gelen Türkiye’nin en önemli markaları Canon, Nikon, Olympus, Zoom İthalat firmaları da katılımcılara yeni ürünlerini tanıtma şansını elde etti.

Gündüz fotoğraf çekimleriyle dolu dolu geçen etkinlikte 04 Mayıs akşamı Bergama’ya bağlı Aşağıkırıklar köyünde gerçekleştirilen kına gecesi ilgiyle izlendi. 05 Mayıs Cumartesi akşamı ise PhotoWorld Fotoğraf Merkezi Eğitim Koordinatörü Murat Gür’ün Dijital Teknolojide Yaşanan Güncel Gelişmeler adlı sunumu ve sonrasında Gülnur Sözmen ve Faruk Akbaş’ın sunumları izlendi. 6 Mayıs Pazar günü 12:00-13:45 arasında ise fotoğraf derneklerinin sunumları gerçekleşti. Saat 14:20’de ise ödül törenine geçildi.

Yarışmaya toplamda 234 kişi 1024 fotoğrafla katıldı. Fotoğraf Sanatçısı, Yazar ve Grafiker İsa Çelik, Kocaeli Üni. GSF Fot. Blm. Bşk. (AFIAP) Prof. Dr. Özer Kanburoğlu, TFSF Yön. Krl. Bşk. Yrd. Tayfun Kocaman, Profesyonel fotoğraf sanatçısı Ekrem Yiğit ve Midilli Fotoğraf Derneği (FEM) Yönetim Kurulu Başkanı Stratis Tsoulellis’ten oluşan jürinin değerlendirmeleri sonucunda ödül alanlar şu şekilde sıralandı:

Birinci: Tacettin YÜKSEL, İstanbul

İkinci: Lale ÇAKTI, İstanbul

Üçüncü: İsmet DANYELİ, İzmir

Mansiyon: M. Turan KESKİN, Nazilli

Mansiyon: İsmet DANYELİ, İzmir

Mansiyon: Mehmet ÖZTÜRK , Söke

BEGİAD Ö. Ö.: Tacettin YÜKSEL, İstanbul

BEAFSAD Ö. Ö.: Atakan DOKUZLAR, İzmir (17 Yaş Altı Ö.Ö.)

BEAFSAD Ö. Ö.: Oğuzcan ÖZTÜRK, Bergama (17 Yaş Altı Ö.Ö.)

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2012, 09:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER