Artwell Trio Konseri

Viyolonselde Gözde Yaşar, Piyanoda Suzan Şenol, Kemanda Tolga Kulak'ın yer aldığı Artwell Trio grubu, 14 Kasım perşembe günü saat 20.00'de İzmir Sanat'ta müzikseverlerle buluşuyor.

Artwell Trio Konseri
Gözde Yaşar - Viyosel
 
1985 yılında İzmir’de doğdu. 1995 yılında, Ankara Bilkent Müzik ve Sahne Sanatları Hazırlık Okuluna tam burslu olarak kabul edildi ve viyolonsel çalışmalarını 12 yıl Gara Aliyev ile sürdürdü. 2003 yılında, Bilkent Gençlik Orkestrası ile M. Bruch'un "Kol Nidrei" adli eserini seslendirdi ve ayni yıl içinde "Trakya VI. Uluslararası Viyolonsel Yarışması’nda ikincilik ödülünü kazandı. 2004 yılında, Anadolu Gençlik Orkestrası’na davet edildi; Türkiye, Belçika ve Almanya turnelerinde yer aldı. Bilkent Üniversitesi mezuniyet yılında (2007), Bilkent Gençlik Senfoni Orkestrasıyla J. Brahms'in "Double Concerto for Violin and Violoncello" eserini Zülfiya Göktaş ile seslendirdi; ayni eseri 2011 yılında Bilkent Senfoni Orkestrası’yla icra etmek icin tekrar davet edildi. Kendi solo resitallerinin ve konserlerinin yanı sıra Bilkent'te yeni eserlerin ilk seslendiriliş konserlerinde etkin rol oynadı. "Lucas David ve genç yetenekler" oda müziği topluluğuna davet edilen Gözde Yaşar Türkiye içinde konserler verdi. Bilkent Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi’nden birincilikle mezun olduğu yıl (2007) aldığı Fulbright bursu ile master programı için Amerika'ya gitmeye hak kazandı ve SUNY/Purchase College, New York'ta çalışmalarına solist ve "Orpheus" oda orkestrası üyelerinden Julia Lichten ile devam etti.
 
Suzan Şenol - Piyano
 
1987 yılında doğdu. Piyano eğitimine 1997 yılında, DEÜ Devlet Konservatuarında Yrd. Doç. Çiğdem Borlak’ın öğrencisi olarak başladı. 2000 yılında Prof. Nilgün Alkan’ın piyano sınıfına girdi.
Eğitimi süresince  Martin Berkofsky, Hüseyin Sermet, Milena Mollova, Rolland Krüger, Özgür Aydın, Kamerhan Turan gibi sanatçıların Master Class’larına katıldı.
2002 yılından itibaren yurt içi ve yurt dışında pek çok başarılı resital, karma ve oda müziği konserleri verdi.
2005 yılında, D.E.Ü. Devlet Konservatuarı Orkestrası ile Yılbaşı konserinde Mozart’ın K.V. 466 No.20 re minör Piyano Konçertosunu seslendirdi. Aynı yıl Salzburg Mozerteum Yaz Akademisinde Prof. Pavel Gililov ile çalıştı.
2008’de Genç Solistler Haftasında, İzmir Devlet Senfoni Orkestrası eşliğinde L. van Beethoven’in 3. Piyano Konçertosunu seslendirdi. Lisans döneminde bir yıl sınıf atlayan Suzan Şenol, 2008 yılında DEÜ Devlet Konservatuarı’ndan mezun oldu.
2009 yılında, Dinant “International Music Academy” yaz kursunda Prof. Dalia Ouziel ve Prof. Nadine Delsaux ile çalıştı. Aynı yıl, Belçika “Conservatoire Royal de Mons” sınavlarını kazanarak Prof. Dalia Ouziel’in master sınıfına girdi.
2011 yılında Belçika Mons Kraliyet Konservatuarı’nda yüksek lisans eğitimini tamamladı.
Suzan Şenol, halen D.E.Ü. Devlet Konservatuvarı’nda öğretim elemanıdır.
 
Tolga Kulak - Keman
 
Keman eğitimine 1997 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarında İzmir Devlet Senfoni Orkestrası Baş Kemancısı Kartal Akıncı ile başladı. Öğrenimi süresince birçok solo, oda müziği ve orkestra konseri veren sanatçı 2000 yılında Rotary Lions Klübü’nün keman yarışmasında, 2004 yılında ise Yamaha Yaylı Çalgılar Yarışması’nda ikincilik ödüllerini kazandı. Dokuz Eylül Senfoni Orkestrası, İzmir Devlet Senfoni Orkestrası ve Yaşar Üniversitesi Oda Orkestrası ile birçok kez solist olarak konser verdi. 2006 yılında Prof. Jerrold Rubenstein ile çalışmaya başladı ve Prof. Igor Oistrach, Prof. Lukas David, Prof. Joshua Epstein, Prof. Çiğdem İyicil, Ellen Jewett ve Devlet Sanatçısı Ruşen Güneş’in ustalık sınıflarında oda müziği ve solo keman eğitimi aldı. 2006 yılında Borusan Filarmoni Orkestrasında bir sene çalıştıktan sonra 2007 yılında Prof. Jerrold Rubenstein’ın sınıfından mezun olan sanatçı, aynı yıl Yaşar Üniversitesi’nde öğretim görevlisi ve Yaşar Oda Orkestrası ikinci keman grup şefi olarak iki yıl devam etti.
2009-2010 öğretim yılında Amsterdam Konservatuvarı’na ,master seviyesinde Prof. Ilya Grubert’in sınıfına girmeyi hak kazandı. Sanatçı Amsterdam Konservatuvarındaki master eğitiminden Prof. Ilya Grubert ile solistik, Prof. Peter Brunt ile orkestra ve oda müziği çalışıp 2011 yılında başarı ile mezun oldu. Master eğitimi sonrasında özel orkestra eğitimi için Royal Concertgebouw Orkestrası sanatçılarından sırasıyla Caroline Strumphler, Henk Rubingh ve Liviu Prunaru ile çalışmak üzere bir yıl daha Hollanda’da bulundu.
2012 yazında Türkiye’ye geri dönen Tolga Kulak Antalya Devlet Senfoni Orkestrasının açtığı sözleşmeli sanatçı sınavını kazanıp Mart ayına kadar burada çalışacak ve Nisan ayında kadrolu olarak İzmir Devlet Opera ve Balesinde orkestra yaşantısını devam ettirecektir.
Tolga Kulak Eugene Gärtner’in 1925 yapımı kemanı ile solo, resital ve oda müziği konserlerine Türkiye, Avrupa ve Uzak Doğu ülkelerinde devam etmektedir.
Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2013, 09:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER