Alphorn&Bayan ikilisi İzmir Agora'da

35. Uluslararası İzmir Festivali, 30 Haziran 2022 Perşembe günü izleyicilerini bilmedikleri çalgılar ve duymadıkları seslerle tanıştıracak. Tarihi İzmir Agora’da, İzmir İtalya Konsolosluğu işbirliği ile yapılacak konserde Carlo Torlontano (alphorn) ve Massimilliano Pitocco (bayan) ikilisi, Festival’in en sıra dışı konserini verecek. 

Alphorn&Bayan ikilisi İzmir Agora'da

Alp kornosu ile dünya çapında aranan bir sanatçı olan Carlo Torlontano ve Bayan kariyerine 1992 yılında Paris Ulusal Üstün Müzik Akademisinde başlayan Massimilliano Pitocco, İKSEV’in düzenlediği 35. Uluslararası İzmir Festivali’nde geleneksel ve popüler kültürün bu iki enstrümanını tanıtacak. İlk tanıştığı andan itibaren alp kornosuna âşık olduğunu söyleyen Torlontano, özellikle sesin saflığı ve elinde yaşayan bir enstrümana sahip olma hissinin kendisini büyülediğini belirtiyor. Torlontano vaktinin çoğunu alp kornosunu, onun geleneğini ve repertuarını tanıtmaya adadığını ve bu eşsiz çalgıyı tüm diğer enstrümanlar gibi konser sahnesiyle buluşturmaktan mutlu olduğunu söylüyor.

Torlontano ve Pitocco İkilinin amacının özgün bir içerik sunmak, böylece her müzik parçasının özenle tartışıldığı ve seçildiği, yüksek kaliteli bir programla benzersiz bir resitali dinleyiciyle buluşturmak olduğunu belirterek; “ Bu durum bizim için büyük bir meydan okumaydı ve izleyiciler üzerindeki sonuçlar beklentimizin çok üzerindeydi. Eşsiz sesiyle hoş bir atmosfer yaratan, geçmişin ve uzakların anılarını çağrıştıran bu buluşmadan seyirciler her zaman büyük bir haz duyuyor” diyor.
Konserin biletleri Biletix’ten, AASSM Ana gişeden alınabilir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER