28. İzmir Avrupa Caz Festivali'nin afişi belli oldu

İKSEV'in düzenlediği 19. Caz Afişi Yarışmasını, İzmirli Aygel İncel'in afişi kazandı. Ozan Şenel ikinci, Carilla Karahan ise üçüncü oldu.

28. İzmir Avrupa Caz Festivali'nin afişi belli oldu

İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı’nın (İKSEV) açtığı “19. Caz Afişi Yarışması” sonuçlandı. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü üçüncü sınıf öğrencisi Aygen İncel’in çalışması 28. İzmir Avrupa Caz Festivali’nin afişi olarak seçildi.

Prof. Dr. Hakan Ertep, Cihangir Elmaskaya, Maksude Kılıç, Kutsal Lenger, Hüseyin Ekinciler, Okan Özgen ve Ayşe Tatari’den oluşan seçici kurul, ikinciliği Ege Üniversitesi, İletişim Fakültesi Reklamcılık Bölümü mezunu Ozan Şenel, üçüncülüğü ise Işık Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Görsel İletişim Bölümü öğrencisi Carilla Karahan’ın çalışmasına verdi.

19. Caz Afişi yarışmasına Türkiye’nin hemen her yerinden 111 Afiş katıldı. İki afiş şartnameye uymadığı gerekçesi ile diskalifiye edildi.

Ödüllü afişlerle birlikte toplam 28 Afiş 28. İzmir Avrupa Caz Festivali süresince Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde sergilenecek. Ödüller ve katılım belgeleri Festival’in açılış konserinden önce verilecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER