'TV BEK' eğitime ışık oldu

Bayraklı Belediyesi tarafından pandemi döneminde hayata geçirilen ve sonrasında Youtube kanalı üzerinden eğitim faaliyetlerine devam eden TV Bek projesi, son iki yılda on binlerce öğrencinin bilgi ve öğrenme kaynağı oldu.

'TV BEK' eğitime ışık oldu

Uzman eğiticilerin 17 farklı branşta yayınladığı eğitim videoları, 33 bin öğrenci tarafından yüz binlerce tekrarla görüntülendi. TV Bek, sömestir tatilinde de öğrencilerin en çok ilgi gösterdiği platformlardan biri oldu. Başkan Serdar Sandal "İnternet üzerinden ders videolarına ulaşma kolaylığı sağlayan TV Bek sayesinde çocuklarımızın uygun olan her ortamda ders çalışmalarını ve bilgilerini tekrar etmelerini sağlıyoruz" dedi.

17 BRANŞTA 200 VİDEO

Eğitime sağladığı katkılarla fark yaratan Bayraklı Belediyesi, pandemi zamanında yerel televizyon kanalı üzerinden başlattığı, sonrasında Youtube kanalı üzerinden sürdürdüğü TV Bek Projesi ile binlerce çocuğun eğitim serüvenine ışık oldu. Son 1 yılda TV Bek kanalına 17 farklı branşta 200 video yüklendi. 33 bin öğrenci, yüz binlerce kez derslere erişim sağlarken, uzman eğiticilerin hazırladığı videolar hem ailelerin hem de okul çağındaki çocukların yüzünü güldürdü. Proje kapsamında LGS ve YKS'ye hazırlanan öğrenciler için Milli Eğitim müfredatına uygun hazırlanan ve animasyonlarla desteklenen ders videolarından farklı şehirlerden öğrencilerin de faydalanması memnuniyet yarattı.

EĞİTİME DESTEK SÜRECEK

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal "Pandemi döneminde, online eğitime geçen ilk kamu kurumu olarak, TV Bek sayesinde binlerce çocuğumuzun eğitimine katkı sağlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Çocuklarımızın, istedikleri bilgiye, uygun oldukları her ortamda ulaşabilmelerine olanak tanıyan projeyi eğitime verdiğimiz önemin göstergesi olarak görüyor ve tüm çocuklarımızı bu imkandan faydalanmaya davet ediyoruz" dedi.

Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2023, 12:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER