Tunç Soyer'den İzmir Valisi ve Oda Başkanlarına sitem!

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, meclis toplantısında Ankara'ya giden İzmirli sanayici işadamlarına ve Vali Köşger'e sitemde bulundu.

ÇİĞDEM ÖZEN / BEN HABER

Soyer, "Geçen hafta İZTO ve EBSO başkanları, AK Parti Milletvekilleriyle beraber Ankara'ya bir çıkarma yaptılar. Basında böyle yer aldı. İzmir'in birçok talebini bakanlıklarda dile getirdiler. Tabii bununla iftihar ediyoruz. İzmir'in haklarını bakanlıklar nezdinde talepte bulunmak güzel bir girişim. Fakat orada Sayın İzmir Valimizi de götürmüşler. İzmir Valimiz hepimizin valisi, İzmir'imizin valisi. Gönül isterdi ki 'Arkadaşlar, lojistik alanını, organize sanayi bölgelerini konuşmaya gidiyoruz. Bu şehrin Büyükşehir Belediye Başkanı niye yok' demesini beklerdim. Bakanlarımızın da 'Ya arkadaşlar bana geliyorsunuz ama acaba bu konularda İzmir Büyükşehir Belediyesi ne düşünüyor?" demesini beklerdim. Bunlar olmadı, iyi olmadı... Ama ben şunu söylemek isterim; yüzde 58 oyla seçilmiş İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı olarak, bugün doğan bebeden en yaşlı ninelerimize, dedelerimize hepsinin hakkını görevimin son anına kadar korumaya devam edeceğim"

Kimler Ankara'da Bakanları Ziyaret Etti?
AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, İzmir Ticaret Odası (İZTO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, Ege Bölge Sanayi Odası (EBSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, İZTO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cemal Elmasoğlu ve EBSO Meclis Üyesi Erol Diren, İzmir iş dünyasının taleplerini Ankara’da bakanlara iletmişti.

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2022, 12:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER