Orman yangınlarına karşı Seferihisar'da o bölgeler kapalı!

Türkiye'nin birçok orman alanında meydana gelen ve yerleşim yerlerinde de can, mal kayıplarına yol açan yangınlara bir destek de Seferihisar Belediyesi'nden.

Orman yangınlarına karşı Seferihisar'da o bölgeler kapalı!

BEN TV / ÇİĞDEM ÖZEN

Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, birçok ilde meydana gelen ve günlerdir söndürülmeye çalışılan orman yangınlarında evlerini kaybeden ve zor durumda kalan vatandaşlar için seferber oldu.

Yangın dolayısıyla büyük zarar gören bölgede Sosyal Destek Ekipleri, tüm imkanları seferber ederek çalışmaya devam ediyor. 1 ikram aracı, 2 tane de nakliye aracı göndererek bölgedeki yardımlaşma ağına destek oldu.

Başkan Yetişkin, "Bu zor zamanlarda birlik ve beraberlik duygusuyla elimizden geldiğince bütün imkanlarımızı seferber ettik. Hem Seferihisar Belediyesi hem de İzmir Büyükşehir Belediyesi de yangın bölgelerinde gerekli çalışmaları göstermeye devam ediyor" dedi.

SEFERİHİSAR'DA O BÖLGELERE GİRMEK YASAK!

Orman yangınlarının ardından İzmir valiliği tarafından orman alanlarına girişlerin yasaklandı. Seferihisar ilçesinde de doğal ortamıyla tatilcilerin uğrak yeri olan Ekmeksiz Plajı ve Çamlık bölgelerine girişler yasaklandı.

Güncelleme Tarihi: 05 Ağustos 2021, 13:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER