Narlıdere'de zaferin 100'üncü yılına yakışan kutlama

30 Ağustos Zafer Bayramı, Narlıdere’de büyük coşkuyla kutlandı. Bando gösterisi, fener alayı ve konserlerin gerçekleştirildiği etkinliklere çok sayıda vatandaş katıldı.

Narlıdere'de zaferin 100'üncü yılına yakışan kutlama

Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, 30 Ağustos Zaferi’ni küçümsemeye çalışanların olduğunu ifade ederek, “Ülkemizin işgali durumunda 85 milyon insanımızın tekrar aynı mücadeleyi vereceğini ve ülkemizi koruyacağımızı herkesin bilmesini istiyoruz. 30 Ağustos sadece büyük bir zafer değildi, beraberinde barışı da getirdi” diye konuştu.

Türk ordusunun 26 Temmuz 1922'de başlattığı ve 30 Ağustos'ta büyük bir zaferle sonuçlandırdığı Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi'nin 100'üncü yılı Narlıdere'de büyük coşkuyla kutlandı. Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, CHP İzmir Milletvekili ve PM Üyesi Ednan Arslan, CHP Narlıdere İlçe Başkanı Mesut Durgun, Belediye Başkan Yardımcıları Çağrı Sofu ve İsmail Ay, meclis üyeleri, STK’lar ve vatandaşların katılımıyla gerçekleştirilen etkinliklerde 30 Ağustos gururu yaşandı.  

COŞKU NARLIDERE’Yİ SARDI
30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 100'üncü yılı kapsamında Narlıdere'deki ilk programda ilçe protokolünün katılımıyla Demokrasi Meydanı'nda Atatürk Anıtına çelenk sunumu gerçekleştirildi. Hemen ardından ise Narlıdere Şehitliği ziyaret edildi, kahraman şehitlerimiz dualarla anıldı. Sabah gerçekleştirilen anma programlarının ardından ise akşam saatlerinde ilçede zafer coşkusu doruğa çıktı. Narlıdereli vatandaşların büyük ilgi gösterdiği etkinlikler Demokrasi Meydanı'nda gerçekleştirilen bando gösterisi ile başladı. 100 yıllık zaferin coşkusunu yaşatan bando ekibinin çaldığı marşlara, vatandaşlar da eşlik etti.  Bando gösterisinin ardından ise Eski Güzel Sanatlar Fakültesi önünde fener alayı düzenlendi. Elinde Türk Bayrakları ve meşalelerle İzmir Marşı eşliğinde zafer yürüyüşü gerçekleştiren Narlıdereliler, Demokrasi Meydanı'na kadar kortej oluşturdu. Binlerce vatandaşın katıldığı yürüyüşün ardından Demokrasi Meydanı'nda gerçekleştirilen Grup Times konseri ile bayram coşkusu zirve yaptı.  Narlıdereliler,  zafer şarkılarının söylendiği konserde 100 yıl önce yakılan bağımsızlık meşalesinin gururunu yaşadı.

‘ZAFERİMİZİN 100.YILI KUTLU OLSUN’
Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları kapsamında vatandaşların katılımıyla görkemli etkinlikler gerçekleştirdiklerini belirterek, “Bundan tam 100 yıl önce ülkemiz, dört bir yandan işgal edilmişti. Esir alınmış bir ülkenin kurtuluşa kavuştuğu ‘Büyük Zaferi’ hiç kimse küçümseyemez. Bağımsızlık meşalesinin yakıldığı, tarihin yeniden yazıldığı 30 Ağustos sadece büyük bir zafer değildi, beraberinde barışı da getirdi.  Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Yurtta barış, dünyada barış’ ilkesine sıkı sıkıya bağlıyız. Ancak ülkemizin işgali durumunda 85 milyon insanımızın tekrar aynı mücadeleyi vereceğini ve ülkemizi koruyacağımızı herkesin bilmesini istiyoruz. Zaferimizin 100.yılı kutluyor; Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm kahramanlarımızı saygı ve minnetle anıyoruz” dedi. 

‘MUSTAFA KEMAL TÜRKİYE’DİR’
CHP İzmir Milletvekili ve PM Üyesi Ednan Arslan ise, “Biz bugün burada esaret altında değilsek, milli ve dini bayramlarımızı büyük bir coşkuyla kutluyorsak bunu başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına borçluyuz. Gazi Mustafa Kemal, Türkiye’dir, bağımsızlıktır.  Büyük Zaferin 100’üncü yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmet ve minnetle anıyorum” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2022, 13:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER