Narlıdere Belediyesi'nden 23 Nisan'a özel konser

23 Nisan etkinlikleri kapsamında Narlıdere Belediyesi, Narlıdere Belediyesi Çocuk Senfoni Orkestrası ile kutlayacak.

Narlıdere Belediyesi'nden 23 Nisan'a özel konser

BEN HABER/

Çocuklara sanatı sevdirmek amacıyla kurulan ve bu amaç doğrultusunda sanat yolculuğuna devam eden Narlıdere Belediyesi Çocuk Senfoni Orkestrası konser gerçekleştirecek. 

Dünyaca ünlü bestecilerin eserlerini, profesyonelce çalabilen orkestra, müzik otoriteleri ve sanatseverlerin takdirini topluyor. 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Konseri' 20 Nisan Çarşamba günü Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezi (AASSM) İzmirliler ile buluşacak.

Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, göreve gelmesiyle birlikte ilk iş olarak ‘Hayalim’ dediği ‘Çocuk Senfoni Orkestrası’nı kurduğunu ifade ederken, "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı gibi anlamlı bir günde bir arada olmak mutluluk duyacağız. Tüm İzmirlileri bu konsere bekliyoruz" dedi.

NARLIDERE BELEDİYESİ ÇOCUK SENFONİ ORKESTRASI

Çocuklara sanatı sevdirmek amacıyla kurulan Narlıdere Belediyesi Çocuk Senfoni Orkestrası, sanat yolculuğuna 2019 yılında çıktı. Orkestra, yapılan seçmelerin ardından yaşları 8 ile 18 arasında değişen 70 çocuk ile serüvenine başladı. Sanat Yönetmenliğini Dilek Rodos’un üstlendiği, şefliğini ise Tulio GagliardoVaras’ın yaptığı orkestra, ilk konserini 2019 yılının Aralık ayında seçkin bir topluluğa verdi. 

20 Nisan 2022 tarihinde saat 20.00`de Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi`nde gerçekleştirilecek konsere katılım ücretsizdir.

Güncelleme Tarihi: 13 Nisan 2022, 15:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER