Muharrem İnce: Babacan mı kurtaracak bizi?

Memleket Partisi Genel Başkanı İnce, Altılı Masa liderlerinden DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ı eleştirdi.

Muharrem İnce: Babacan mı kurtaracak bizi?

İzmir programı kapsamında Foça ilçesinde esnaf ve vatandaşları selamlayan Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, daha sonra Eski Foça Demokrasi Meydanı’nda vatandaşlara hitap etti.

CHP’NİN DÜŞMANI DEĞİLİM

İnce, CHP’ye 42 yıl hizmet ettiğini, CHP’nin düşmanı değil dostu olduğunu ifade ederek, “Ama öyle kötü ellerde ki. Allah aşkına şu belediyeleri görüyor musunuz, memnun musunuz? Ben memnun değilim” diye konuştu. İktidarı da eleştiren İnce, şunları kaydetti:

DAVUTOĞLU GETİRDİ, O MU GÖNDERECEK?

“Bu iktidardan kurtulacağız da 13 sene Erdoğan’ın bakanlığını yapmış Babacan mı kurtaracak bizi? Suriyelileri göndereceğiz de Altılı Masa’daki Davutoğlu mu gönderecek? O getirmedi mi Suriyelileri? Onun için biz bu millete diyoruz ki; ne Cumhur ne Millet, tek yol Memleket. Millete yeni bir seçenek sunuyoruz.

CHP, İYİ Parti, Demokrat Parti, Saadet Partisi, DEVA Partisi ve Gelecek Partisinin yer aldığı Altılı Masa’nın birçok konuda fikir birliğinde olmadığını savunan İnce, dış politika konusunda oy kaygısıyla muhalefet yapılmaması gerektiğini belirtti. Muharrem İnce, şöyle devam etti:

MAVİ VATAN’I SAVUNUYORUZ

– Bunların kafaları karışık. Net fikirleri yok. Memleket Partisi’nin iktidarında Suriyelileri göndereceğiz, nokta. Libya tezkeresine ‘evet’ diyoruz. Çünkü Türkiye Akdeniz’de olmalıdır. Mavi Vatan’ı savunuyoruz. İstanbul Sözleşmesi’ni imzalayacağız.

MUHALEFET AMERİKA’YA GÖZ KIRPIYOR

– Bazı konular siyaset üstüdür. Örneğin S-400 savunma aracıdır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, NATO üyesidir. Ama NATO üyesi ülkeler PKK’ya, YPG’ye silah vermektedir, bizi sırtımızdan vurmaktadırlar. Türkiye de F-35 almak istemiş Amerika’dan, parasını vermesine rağmen uçakları teslim etmiyorlar. Türkiye de S-400 alıyor. Şimdi muhalefetin çıkıp S-400’ü eleştirmesi Amerika’ya göz kırpmasıdır, Amerika’ya “Ben senin adamınım” demesidir. Biz öyle demiyoruz. Türkiye kendini savunmak için S-400 alması gerekiyorsa S-400 alacak, F-35 alması gerekiyorsa F-35 alacak.

ÜÇ TANE FAZLA OY ALAYIM DİYE…

– “Ne işimiz var Azerbaycan’da” demiyoruz biz. Türkiye, Azerbaycan’a yardım etmelidir. Hatta az etmiştir. Biz iktidar olduğumuzda daha fazla edeceğiz. Milli konularda sırf iş olsun diye ortalığı karıştırmak muhalefet etmek değildir. Muhalefet etmek yanlışları gördüğünüzde konuşmaktır. Dış politika ayaküstü konuşulacak, üç tane oy fazla alayım diye yapılacak iş değildir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER