Menemen'de kültür sanat kursları başladı

Menemen Belediyesi, tüm vatandaşlarını sanatla buluşturmak, yeteneklerini ortaya çıkarmak ve hayallerini gerçekleştirmek için 17 dalda ücretsiz kültür ve sanat kursları düzenliyor. Kurslara başvurular, Menemen Belediyesi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Menemen'de kültür sanat kursları başladı

Menemen Belediyesi, yöresel kültürün mihenk taşlarından olan halk oyunlarını ve sanatın birçok dalının her kesime ulaşmasını sağlamak için ücretsiz kültür ve sanat kursları düzenlemeye başladı. Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğü tarafından düzenlenecek kurslar, vatandaşlara ücretsiz olarak verilecek. Çocuk, genç ve yetişkin kategorilerinde gerçekleştirilecek yaz kurs kayıtları, Menemen Kültür Merkezi’nde (üstgeçit yanı) kabul edilecek.

Eğitimler kapsamında, halk oyunları, tiyatro, yaratıcı drama, Latin dansları, bale, modern dans, Türk Sanat Müziği ve Türk Halk Müziği koroları, gitar, keman, bağlama, klarnet, yan flüt, zurna, piyano, çocuk korosu, ritim ve resim kursları verilecek.

Kurs ve kayıtlar hakkında mesai saatleri içerisinde 444 80 08 numaralı telefondan bilgi alınabileceği ifade edildi.

Kurslar, usta öğreticiler eğitmenler tarafından Menemen Belediyesi Kültür Merkezleri ve mahallelerde verilecek. Kurs planlaması kursiyerlere mesaj yoluyla iletilecek. Kültür ve sanat kurslarını başarıyla tamamlayan kursiyerlere katılım belgesi verilecek.

PEHLİVAN’DAN KURSLARA DAVET

Ücretsiz düzenlenecek kurslara 7’den 70’e herkesi davet eden Menemen Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan, “Menemen’de sanatın gelişmesini ve her kesimin bu gelişmeye dâhil olması için elimizden geleni yapıyoruz. Yapmaya da devam edeceğiz. Pandemi nedeniyle bir süre önce kapanan kurslarımızı, vatandaşlarımızla yeniden buluşturuyoruz. Düzenleyeceğimiz kültür ve sanat dolu kurslarımızla, değerli hemşehrilerimizin vaktini en verimli şekilde geçirmelerini ve hayatlarına anlam katmayı hedefliyoruz. Her yaştan kursiyerlerimize, müzikten tiyatroya, edebiyattan halk oyunlarına kadar sanatın tüm alanlarında hizmet sunacağız. Tüm ilçe sakinlerimizi kurslardan faydalanmaya davet ediyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER