Menderes'te Başkanvekilliği yarışı!

Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar'ın, yolsuzluk ve rüşvet soruşturması kapsamında İçişleri Bakanlığı tarafından görevden uzaklaştırmasının ardından başkanvekilinin kim olacağı yarın belli olacağı belirtildi.

Menderes'te Başkanvekilliği yarışı!

Menderes Belediye Meclisi, yarın (18 Temmuz pazartesi) saat 14.00'te başlayacak oturumda, Mustafa Kayalar'ın makamına oturacak başkanvekilini seçecek.

ERKAN ÖZKAN, KAYALAR'IN İSTEDİĞİ İSİM
Geçtiğimiz günlerde yapılan temayül yoklamasında, Kayalar ve Güleç'in devre dışı kalmasıyla elde kalan 15 meclis üyesinden 10'unun, Erkan Özkan - Fatma Ekicioğlu ikilisinden birinin adını söylediği öne sürüldü. O kişinin de, Kayalar'ın desteklediği Erkan Özkan olduğu görüşü ağır basıyor. İl Başkanı Deniz Yücel, Milletvekilleri Murat Bakan, Tacetin Bayır, Kani Beko ve Kamil Okyay Sındır ile Meclis üyeleri Özkan Tice ile İpek Onbaşıoğlu'nun katıldığı kahvaltılı toplantıda 15 Meclis üyesinin tamamının yer aldığı öğrenildi. Kulislerden sızan bilgilere göre, Kayalar'ın ağzına bakan, onun direktiflerine harfiyen uyan 10 meclis üyesinin olduğu, dolayısıyla Erkan Özkan isminin öne çıktığı konuşuluyor. İlçe Başkanı Ahmet İşler'in, başkanvekili adayı olarak açıkladığı Başkan Yardımcısı Mustafa Akın'ın yanı sıra Bülent Taşkıran ve Erdoğan Yalçın'ın da Erkan Özkan karşıtı oldukları biliniyor.

YARIM SAAT ÖNCE İSİM AÇIKLANACAK
Meclis üyeleriyle peş peşe yapılan toplantıların üçüncüsünde adayın adının hiç konuşulmadığı, yarın saat 14.00'te başlayacak seçimden yarım saat önce açıklanacağı öğrenildi. Öte yandan iki meclis üyesinin davranışlarının rahatsız edici olduğu, tüm meclis üyelerinin yakın markaja alındığı da ifade ediliyor.

SEYİT TORUN, SEÇİM İÇİN İZMİR'E GELİYOR
CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkanı Seyit Torun'un bugün akşamüzeri İzmir'e geleceği, yarınki seçimden önce İl Başkanı Deniz Yücel ve Milletvekilleri ile toplantı yapacağı, toplantıya meclis üyelerinin çağrılmayacağı öğrenildi. Bu toplantıda başkanvekili olacak ismin netleştirileceği ve seçimden yarım saat önce meclis üyelerine duyurulacağı bildirildi.

Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2022, 14:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER