Mavi bayraklı Kuyucak’a vatandaştan tam not…

Karaburun’un en gözde plajlarından biri olan mavi bayraklı Kuyucak sahili ve Karaburun Belediyesi tarafından işletilen Kuyucak Kafe, baştan sona yenilenerek vatandaşların hizmetine sunuldu.

Mavi bayraklı Kuyucak’a vatandaştan tam not…

Tertemiz denizi ve sakin ortamı ile özellikle hafta sonları halkın yoğun ilgisini çeken Kuyucak’ta yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Karaburun Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan, ilçenin yeni cazibe merkezi olacak Kuyucak Sosyal Tesisleri’ni özenle projelendirdiklerini söyledi.

Mart ayı ortasında başlayan çalışmaları, 21 gün süren tam kapanma dönemine rağmen yaz dönemine yetiştirdiklerini hatırlatan Erdoğan; tesiste 700 metrekarelik çim alan, standartlara uygun plaj voleybolu sahası, yoga alanı, dış mekân satranç oyunu, spor alanları, kafe, şezlong ve oturma alanlarının yanı sıra yelken merkezinin yer aldığı bilgisini verdi.

Başkan Erdoğan, yetişkinler ve çocukların yaz tatillerinde hoşça vakit geçirebilmeleri için ücretsiz kurs programları düzenlediklerini belirtti. Buna göre Kuyucak Sosyal Tesisi’nde yetişkinler için yoga, trambolin eşliğinde zumba ve voleybol kursları başladı. Hafta içi Salı ve Perşembe saat 08.30-09.30 saatleri arasında yoga dersi, 11.00-12.00 arasında voleybol dersleri; Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri ise 11.00 – 12.00 saatleri arasında trambolinle zumba dersleri yapılıyor.

7-14 yaş arası çocuklar için ise Futbol, Volaybol ve Zumba kursları düzenliyor. Hafta içi her gün 08.30-17.00 saatleri arasında 10-14 yaş grubu çocuklar için yelken kursu da yer alıyor.

Kuyucak’ın sahil düzenlemesinin seçim döneminde söz verdikleri vaatlerin başında geldiğini hatırlatan İlkay Girgin Erdoğan, şöyle devam etti:

“Vaatlerimizden birisini daha hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Yaklaşık yirmi yıldır dokunulmamış durumda olan ve yıpranan hali ile vatandaşlarımızın şikayetlerine konu olan Kuyucak’ı adeta yeni baştan yarattık. Vatandaşlarımızın ve çocuklarımızın keyifle vakit geçirecekleri keyifli bir alan yaratmış olduk. Bu hizmetleri vatandaşlarımızın vergilerinden oluşlan bütçelerimizle yaptık. Bize emanet ettikleri paraları yine onların refahı için harcadık. Gerek hemşehrilerimin gerekse ilçemize gelen misafirlerimizin bu alanı gözleri gibi koruyacaklarına inanıyorum.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER