Karabağlar Belediyesi'nden "Eğitim Kart"

Karabağlar Belediye Meclisi'nin temmuz ayı ikinci toplantısı yapıldı. Ana hizmet binasındaki meclis salonunda gerçekleştirilen toplantıyı, Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu yönetti.

Karabağlar Belediyesi'nden "Eğitim Kart"

CHP İlçe Başkanı Mehmet Türkbay, AK Parti İlçe Başkan Yardımcısı Emre Külekçi, MHP İlçe Başkan Yardımcısı Uğur Durmaz'ın da katıldığı toplantıda, Karabağlar Belediyesi ile İzmir Kitap ve Kırtasiyeciler Odası arasında düzenlenecek ortak hizmet işbirliği protokolünün kabulü ve imzalanması için Başkan Selvitopu'na yetki verilmesi, oybirliğiyle kabul edildi. Bu kapsamda Karabağlar Belediyesi, geçen yıllarda olduğu gibi bu eğitim öğretim döneminin başında da ilkokula başlayacak çocuklara, eğitim desteğinde bulunacak. Öğrenci velilerine, ilçedeki kırtasiyecilerden alışveriş yapmaları koşuluyla içinde belli bir miktar para yüklenmiş "Eğitim Kart" dağıtılacak.

Başkan Selvitopu, geçen eğitim öğretim dönemi başında okula başlayan yaklaşık 3 bin çocuğa kırtasiye yardımı yaptıklarını belirterek, "Bu sayıyı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bize veriyor. Sanırım rakamlar yine bu civarda olur. Sosyal Destek Kartı uygulamamızla, ilçemizde yaşayan 2377 hanenin hesabına, her ay düzenli para yatırılıyor. İzmir Kitap ve Kırtasiyeciler Odamızla yapacağımız işbirliği sayesinde de eğitime desteğin yanı sıra esnafımızın bütçesine de katkı koymuş olacağız" dedi.
Meclis üyelerinin sorusu üzerine setlerin tanesini geçen yıl 130 liraya aldıklarını bildiren Başkan Selvitopu, öğrenci sayısı ve belediye bütçesine göre bu rakamın artabileceğine dikkat çekti.

'Nasreddin Hoca' hazırlanıyor

Toplantıda, yapımı tamamlanan Uzundere'deki Nasreddin Hoca Çocuk Kültür Bilim Merkezi'nde "Sergi Kiralanması İşi"nin 5393 sayılı Kanun'un 67. maddesine istinaden yıllara sari ihale edilerek üçüncü şahıslara gördürülmesine ilişkin komisyon raporları, oy çokluğuyla kabul edildi. Başkan Selvitopu, merkezi yeni eğitim öğretim yılının başında çocukların hizmetine sunmayı amaçladıklarını belirterek, ilgili yasalar gereği bu meclis kararına ihtiyaç duyulduğunu söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER