İzmirli siyasilerden HDP'ye saldırıya tepki!

HDP İzmir İl Binası'na gerçekleştirilen silahlı saldırı sonrası İzmirli siyasilerden de tepkiler geldi

İzmirli siyasilerden HDP'ye saldırıya tepki!

CHP Genel Başkanı ve İzmir Milletvekili Kemal Kılıçdaroğlu: "HDP İzmir il binasına yapılan saldırıyı lanetliyorum. Hayatını kaybeden Deniz Poyraz’a Allah'tan rahmet, ailesine başsağlığı diliyorum. Bu senaryoyu daha önce yaşadık, bu kez halkımız yutmaz. Uyarıyorum, kimse bu provokasyonlardan medet ummasın!Bakalım bu olaylar ileride hangi videonun konusu olacak. Göreceğiz hep birlikte. HDP Genel Merkezi camiasına geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum."

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ:"HDP İzmir İl binasında gerçekleşen saldırı ve cinayeti kınıyorum. Türkiye'nin huzur ve güvenliğini bozmaya yönelik her türlü saldırı ve girişimin karşısında olduk, olmaya devam edeceğiz."

CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel: "İzmir’in göbeğinde bir siyasi partiye silahlı bir saldırı yapılıyor. Bir hanım arkadaş hayatını kaybediyor. Hangi siyasi partiye yapılırsa yapılsın böyle bir saldırı Türkiye’nin demokrasi düzenine ve siyaset  hayatına yapılmış bir saldırıdır. Arkasında kimler var kimler yok zaman gösterecek. Ben hayatını kaybeden arkadaşımıza allahtan rahmet ve yakınlarına başsağlığı diliyorum. HDP’ye geçmiş olsun diyorum. Gerçekten çok üzücü bir olay. Bunun arkasını hem emniyet güçlerinin hem de İçişleri Bakanlığı’nın araştırıp soruşturması ve arkasındaki kişi ya da kişilere tespit etmesi adalete teslim etmesi gerekiyor”

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer: "HDP İzmir İl Başkanlığı binasında düzenlenen saldırıyı kınıyor, saldırıda hayatını kaybeden vatandaşımıza Allah’tan rahmet diliyorum. İzmir’imiz huzur kentidir. Bu huzura zarar verecek her türlü girişimin karşısındayız"

CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel: "İzmir’de HDP’nin il binasına yapılan silahlı saldırıyı kınıyorum. Kardeş kavgası başlatmak isteyenler bunu başaramayacak. Başsağlığı diliyorum. Şiddeti doğuran nedenlerin ortadan kaldırıldığı, terörün bittiği ve herkesin özgürce fikrini söylediği ülkemizde yaşamaktır hedefimiz"

AK Parti İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar: "İzmir’de HDP İl Binasında gerçekleştirilen silahlı saldırıyı şiddetle kınıyor, ülkemizin huzur, güven ve istikrarını bozmaya yönelik gerçekleştirilen her türlü eylemin karşısında olmaya devam edeceğimizi belirtmek isterim."

CHP İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç: "Kullanılan kutuplaştırıcı dil ve hedef gösterilmeyen bir kez daha demokrasiye darbe vurulmuştur. HDP İzmir Binası'nda yapılan saldırıyı İlkınıyor, yaratılana sahibine Allah'tan rahmet diliyorum. Geçmiş olsun"

CHP İzmir Milletvekili Mahir Polat: "Ülkemizi şiddet ortamına teslim etmeyeceğiz. Şiddet nereden gelirse gelsin lanetliyorum. HDP İzmir İl Binası'na yapılan saldırıyı kınıyor, yaşamını yitiren yurttaşımıza Allah'tan rahmet, ailesine ve HDP'ye baş sağlığı diliyorum"

CHP İzmir Milletvekili Ednan Arslan: "HDP İzmir İl Başkanlığı binasına yapılan saldırıyı şiddetle kınıyorum. Saldırıda hayatını kaybeden vatandaşımıza Allah’tan rahmet, ailesine sabır diliyorum. Sağduyu ile provokasyonlara engel olacak davranışlara ihtiyacımız var. İzmir barış kentidir, öyle kalacaktır."

CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan: "Ülkeyi yönetenin öfke ve nefret saçan dili, kendinden olmayan herkesi hedef gösteren ve düşmanlaştıran kirli siyaseti bu saldırının azmettiricisidir. Hepimiz bu ülkenin eşit yurttaşlarıyız; hukuksuzluğu, saldırıyı ve şiddeti reddediyoruz! Başsağlığı ve sabır diliyorum."

Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin: "HDP İzmir İl Binası'na yapılan saldırıyı kınıyor, saldırıda yaşamını yitiren Deniz Poyraz’a Allah’tan rahmet, ailesi ve yakınlarına baş sağlığı diliyorum."

Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel: "HDP İzmir İl Başkanlığı’na yapılan silahlı saldırıyı şiddetle kınıyorum. Saldırıda katledilen HDP üyesi Deniz Poyraz’a allahtan rahmet ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyorum. Sivil ve demokratik siyasete sıkılan kurşunların sorumluları yargılanmalıdır."

DEVA Partisi İzmir İl Başkanı Seda Kaya Ösen: "Demokrasinin kalesi İzmir bu sabah saatlerinde çirkin bir saldırı haberiyle gündeme gelmiştir. Demokratik zeminde siyaset yapan HDP İzmir İl binasına giren silahlı saldırgan, parti çalışanı bir kadın hayattan koparmıştır. Hangi gerekçeyle olursa olsun bu saldırıyı şiddetle kınıyor, hayatını kaybeden vatandaşımıza rahmet, ailesine sabırlar diliyoruz. Olayın bütün yönleriyle kısa zamanda aydınlatılmasını bekliyoruz. Bir siyasi partiye yapılan bu saldırı aynı zamanda demokrasinin bütün unsurlarını hedef almış demektir. Tetiği çektirenler ve çekenler bilmelidir ki siyaset kanla, şiddetle yapılmaz. Bizler endişe ve korkuya kapılmayacağız, özgürlükten, eşitlikten, kardeşlikten ve barıştan yana olarak her zaman mücadelemizi sürdüreceğiz. Siyaseti kavganın, ayrışmanın değil, farklılıkların bir araya gelmesiyle toplumsal ilerlemenin alanı haline getireceğiz."

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2021, 14:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER