İzmir Valiliği tedbirlere uyan ilçeleri açıkladı

İzmir Valiliği, sosyal medya hesabında koronavirüs denetim raporunu paylaştı

İzmir Valiliği tedbirlere uyan ilçeleri açıkladı

İzmir Valiliği, kontrollü normalleşme döneminde Dinamik Denetim Modeli kapsamında ilçe ilçe uygulama sonuçlarını paylaştı. Valilik tarafından yapılan açıklamada, il genelindeki denetimlerin aralıksız olarak devam ettiğini ve hedefin 'Mavi' kategoride yer almak olduğu" uyarısı yer aldı.

İşte İzmir'de ilçe ilçe yapılan denetimlerde, hiç ceza almayan ilçeler...

Bayındır, Beydağ, Dikili, Karaburun, Kiraz, Selçuk ve Tire ilçelerinde hiçbir idari para cezası uygulanmadı. En yüksek idari para cezası uygulanan ilçe ise Konak oldu.

Kent genelinde yapılan dinamik denetim modeli kapsamında 13 Mart tarihinde, 30 ilçede ve Adnan Menderes Havalimanı'nda uygulama yapıldı. Yapılan denetimlere 739 denetim ekibi ile 2 bin 513 personel katıldı. Tedbirler kapsamında maske takmamaktan 722 kişiye, sokağa çıkma yasağını ihlal eden 297 kişiye, sosyal mesafe kuralına uymayan 133 ve sigara içme yasağı kuralına uymayan 18 kişiye cezai işlem uygulandı.Ayrıca ekiplerce 6 bin 326 iş yeri denetlendi. Kurallara uymayan 42 işyeri ve bin 167 kişiye toplamda 1 milyon 489 bin 189 lira idari para cezası uygulandı.

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2021, 22:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER