İzmir Pazarcılar Odası Başkanı Hamdin Erişen: Fiyatlar daha da artacak!

Enflasyon rakamları pazarlara da yansıdı. Fiyatlar cep yakarken, bir yanda isyan eden vatandaşlar, bir yanda da pazarcılar zor durumda kalıyor.

İzmir Pazarcılar Odası Başkanı Hamdin Erişen: Fiyatlar daha da artacak!

BEN HABER / ÇİĞDEM ÖZEN

İzmir Pazarcılar Odası Başkanı Hamdin Erişen, "çiftçi de isyanda, pazarcı da vatandaş da, artık neye inanacağımızı şaşırdık" derken, "Vatandaş salçasını yapamadı. Eylül ayından itibaren seralardan alınacak ürünlerle beraber fiyatlar daha da artacak. Çiftçi maliyetlerden dolayı tarlasını ekemiyor, sürüm olmadığı için de bu fiyatlara yansıyor. Pazarcı arkadaşlarım da yaz aylarının gelmesiyle umutluydu ancak umduklarını maalesef bulamadılar. Başkanım ne yapacağız diye dert yanıyor, vatandaş da bütçesini düşündüğü için onlar da haklı olarak isyan ediyorlar" dedi.

BAŞKAN ERİŞEN UYARDI: KURALLARA UYALIM
Koronavirüs vakalarının artmasıyla beraber, uzmanlar daha dikkatli olunması gerektiğini vurguluyor. Bu kapsamda Başkan Erişen de pazarcıları uyardı ve olmazsa olmaz kurallardan maske, mesafe ve hijyene dikkat etmelerini istedi. Ayrıca belediye ekiplerinden de destek isteyen Erişen, pazarlarda denetlemelerin düzenli bir şekilde yapılması gerektiğini belirtti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER