İzmir Körfezi'nde saygı duruşu

Narlıdere, İzmir'in Kurtuluşu'nun 100'üncü yılında gerçekleştirilen 9 Eylül 100. Yıl Kurtuluş Kupası Yelken Yarışları, rekor katılımla başladı.

İzmir Körfezi'nde saygı duruşu

Yelkenleriyle İzmir Körfezi'ne açılan yarışçılar, çıkış anından önce İstiklal Marşı'nı okuyarak büyük zaferin kahramanları için saygı duruşunda bulundu. Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, yarışlara rekor katılım olduğunu ifade ederek, "Yarışlar daha ilk günden büyük heyecana sahne oldu. Rekor katılım olması da bizleri sevindirdi ve yaptığımız işin ne kadar doğru olduğunu gösterdi" diye konuştu.

İzmir'in tarihi zaferini 9 Eylül 100. Yıl Kurtuluş Kupası Yelken Yarışları kutlayan Narlıdere'de, ilk gün yarışları nefes kesti. Hazırlıklarını tamamladıktan sonra denize açılan yarışçılar, çıkış anından önce İzmir Körfezi'nde İstiklal Marşı'nı okuyarak büyük zaferin kahramanlarına saygısını gösterdi. Narlıdere Belediyesi 3. Deniz Festivali kapsamında, İzmir Türk Koleji (İTK) Yelken Kulübü'nün ev sahipliğinde, Gençlik Spor İl Müdürlüğü ve Türkiye Yelken Federasyonu'nun düzenlediği yarışların ilk gününe vatandaşların ilgisi de büyük oldu. 10-11 Eylül tarihlerinde de devam edecek yarışların ilk gününde rüzgârı arkasını alan yarışmacılar, etapları başarıyla tamamladı. Rekor katılımla, Narlıdere Altıevler Mahallesi'nde Optimist, ILCA 4 ve ILCA 6 kategorilerinde düzenlenen yarışları Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin de takip etti.

"YARIŞLARA REKOR KATILIM OLDU"

9 Eylül 100. Yıl Kurtuluş Kupası Yelken Yarışları'na ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyleyen Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, "Kurtuluşun simge kenti İzmir'imizde 100. Yıl Kurtuluş Kupasına ev sahipliği yaptığımız için ve çocuklarımızı yelken sporuyla buluşturduğumuz için oldukça heyecanlıyız. 3 gün boyunca büyük zaferi yaşatacak, dağlarında çiçekler açan şehrimizi yelkenlerle süsleyeceğiz. Yarışlar daha ilk günden büyük heyecana sahne oldu. Rekor katılım olması da bizleri sevindirdi ve yaptığımız işin ne kadar doğru olduğunu gösterdi. Yarışlara katılan tüm ekiplerimizi kutluyorum" dedi. 

Yarışların ilk gününde Narlıdere Belediyesi 3. Deniz Festivali kapsamında, DJ performanslarının yanı sıra gitar dinletesi ve yüz boyama etkinliği de gerçekleştirildi. Festivalde, Narlıdere Belediyesi Çocuk Dans grubu da bir gösteri sundu. 

Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2022, 18:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER