İzmir Ekonomi Rotaract Kulübü'nden "Saçım Olur Musunuz? Projesi"

İzmir Ekonomi Rotaract Kulübü; kanserle savaşan çocukların hayata gülümsemesi ve tedavilerine destek olmak amacı ile " Saçım Olur musunuz?" kampanyasını başlattı.

İzmir Ekonomi Rotaract Kulübü'nden "Saçım Olur Musunuz? Projesi"

İzmir Ekonomi Üniversitesi'nde öğrenci kulübü olan İzmir Ekonomi Rotaract Kulübü; başlattığı "Saçım Olur musun?" kampanyası ile kanserle savaşan çocuklara, bağışçılardan topladıkları saçlarla hazırladıkları perukları hediye ettiler. Kuşadası'nda bulunan perukçu Kenan Kaya'nın desteğiyle tam 5 tane peruk saç, ihtiyacı olan 5 minik savaşçıya ulaştırılmya devam ediyor.

Sosyal medya aracılığı ile duyurusu yapılan kampanyaya ilgi beklenenden büyük oldu. Küçük çocukların tedavilerine katkı sağlamak isteyen pek çok bağışçı, İzmir Ekonomi Rotaract Kulübü ile iletişime geçti ve saçlarını bağışladı. Normalde fiyatı oldukça yüksek olan peruk saçlar, bu proje sayesinde ihtiyaç sahibi çocuklara ücretsiz olarak hazırlanıp, ulaştırılıyor.

İzmir Ekonomi Rotaract Kulübü Başkanı Ege Özdemir, "Küçük çocukların hayata gülümsemeleri, saçlarının eksikliğini hissetmeden yaşıtlarıyla oynayabilmeleri ve bu sayede tedavilerine küçük de olsa katkı sağlayabilmek için bu projeyi ekip arkadaşlarım ile beraber gerçekleştirdik." dedi. Bağışçıların kampanyaya gösterdikleri ilgiden çok mutlu olduklarını belirten Özdemir, toplanan saçları ücretsiz olarak peruk haline çeviren perukçu Kenan Kaya'ya da ayrıca teşekkür etti.

Minik kanser savaşçıları artık saçlarına toka takıp ve yaşıtlarıyla gönüllerince oynayabilicekler. "Saçım Olur musunuz?" kampanyasındaki sıradaki hedef, bu farkındalığı daha büyük kitlelere duyurup tüm kanser savaşçılarına ulaşabilmek. Bu sayede herkesin bu konuda gönüllü olarak saç bağışında bulunmasına ve kanserle savaşan kişilere destek verilmesi, bu projenin yaygınlaşması en büyük hedeflerinden biridir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER