Gruşçu’dan Ada bebek dayanışması

İzmir'de, 15 aylık SMA hastası Ada Dalarslan için düzenlenen bağış kampanyasına CHP Konak İlçe Başkanı Çağrı Gruşçu da destek verdi.

Gruşçu’dan Ada bebek dayanışması

İzmir’de bir markette yönetici olarak çalışan Koray Dalarslan ve anaokulu öğretmeni Burçin Dalarslan çiftinin 15 aylık kızı Ada’ya, 8 aylıkken SMA Tip 2 teşhisi konulmuştu. Gerçekleştirilen bağış yayınında Dalarsan çifti, Ada’nın yurt dışındaki gen tedavisiyle sağlığına kavuşabileceğini belirtti. Ancak minik Ada'nın sağlığına kavuşabilmesi için sadece bir kaç ayı kaldı ve bunun yanında tedavinin maliyeti çok yüksek. Toplamda 2.4 milyon dolar, yani 18 milyon lira gereken tedaviyi gerçekleştirebilmek için minik Ada’nın ailesi bağış kampanyası başlattı.

GRUŞÇU: SOSYAL DEVLET KAVRAMINI YÜCELTMEMİZ LAZIM

Bağış kampanyasına İzmir’in kalbi konumundaki Konak’ta Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanlığı görevini sürdüren Çağrı Gruşçu’nun katılarak destek olması büyük takdir topladı. Katıldığı bağış yayınında konuşan başarılı Başkan; “Her anne ve baba çocuğunun gülmesini, koşmasını, eğlenmesini ister ama ağır bir maliyeti, üstelik orta gelirli veya düşük gelirli bir ailenin önüne koyduğunuz zaman bunun altından kalkması mümkün değil, bu anne ve baba için gerçekten ciddi bir yıkım.”dedi. Başkan Gruşçu; “Hükümet mensupları SMA hastası çocuklarımızı ve ailelerini yıllardır oyalıyorlar. Oysa sosyal devlet sorun çözen devlettir. Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun da dediği gibi, sosyal devlet dediğimiz kavramı aslında yüceltmemiz lazım. Bu kavramın ne kadar değerli olduğunu eğer geniş kitleler öğrenmek istiyorlarsa aslında sizin yaşadığınız dramı görmeleri lazım. 83 milyonluk bir Türkiye, devasa bir Türkiye, bütçesi olan, geliri olan, imkanları olan güçlü bir Türkiye’yiz. Eğer bu büyük ülke 1300 SMA hastasına bakamıyorsa ortada ciddi bir sorun var demektir.” diye konuştu.

AYDINLIK BİR GELECEKTE BULUŞACAĞIZ

“Ben ilçemizde yaşayan Ada bebeğe acil şifalar diliyor; ailesine büyük bir dayanışmayla aydınlık bir gelecekte buluşacağımızın sözünü veriyorum” dedi. Destek yayınını düzenleyen Pelin Uzun, Altınay Görmüş ve Sevda Keskin Akman’a teşekkür eden Gruşçu, “Ada Bebek iyi olacak. İnanıyorum ki, sorunsuz bir Türkiye'de yine hep birlikte bir araya geliriz” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER