Fuar'da Bornova farkı

Bornova Belediyesi, kentin ticari ve kültürel hafızasını içinde barındıran 91. İzmir Enternasyonal Fuarı'nda 2 ayrı stantta yerini aldı. Belediye sokağında yer alan standında ilçenin kültürel ve sosyal zenginliklerinin tanıtılırken müzik dinletileri ve atölye çalışmaları yapılırken, Terra Madre Anadolu kısmındaki standında ise tescilli Bornova Misket Üzümü ve Kınalı Bamyası tadımları gerçekleştirilecek.

Fuar'da Bornova farkı

Bu yıl 2-11 Eylül tarihleri arasında 91'inci kez kapılarını açan İEF, dünyanın en büyük gastronomi fuarı Terra Madre'ye de ev sahipliği yapıyor. 43 ülkeden 389 firmanın katılım gösterdiği fuarda Bornova Belediyesi'de 2 ayrı stantla yer alıyor. Stantlardan biri tüm belediyelerin bulunduğu alanda ziyaretçileri ağırlarken, diğeri Terra Madre'de 52 numaralı alanda açılacak. Stantlarda ilçenin tanıtımı yapılırken, gastronomi alanında yer alan stantta coğrafi işaret Tescili bulunan misket üzümü ve Bornova Kınalı Bamyası'ndan yapılan pestil, bamya kızartması ile zeytin fidanı dağıtımı yapılacak. Belediyeler sokağında yer alan stant ise birbirinden renkli etkinliklere ev sahipliği yapacak. Bilim, sanat ve spor alanlarında etkinlikler yapılırken, yetişkin ve çocuklar için de atölye çalışmaları gerçekleşecek. 

Fuara davet

İzmirlileri Bornova Belediyesi'nin stantlarına davet eden Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, "İlçemizin spordan sanata, kültürden tarıma zenginliklerini standımızda tanıtacağız. Belediyemizin yaptığı çalışmaları da renkli etkinliklerle anlatacağımız standımıza tüm İzmirlileri bekliyoruz" dedi.

Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2022, 13:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER