Ege Üniversitesi Hastanesi'nde vaka sayılarında artış!

Sağlık Bakanı Koca tarafından haftalık açıklanan illere göre Kovid-19 vaka sayısı haritasında geçen haftaya göre İzmir'de yükseliş görülürken , Ege Üniversitesi Hastanesi'nde de vaka yoğunluğu yaşanıyor

Ege Üniversitesi Hastanesi'nde vaka sayılarında artış!

BEN HABER / ÇİĞDEM ÖZEN

Bakan Koca, sosyal medya hesaplarından vatandaşları aşı olmaları konusunda uyarırken, "Aşı oranı arttıkça toplum bağışıklığına yaklaşmış olacağız. Vaka sayılarının ve buna bağlı olarak da can kayıplarımızın azalması, çift doz aşıların tamamlanma hızına, tedbirlere uyuma bağlı." diye hatırlatmalara devam ediyor.

EGE'DE YENİ COVİD SERVİSLERİ AÇILIYOR

Ben Haber’in elde ettiği bilgilere göre; Ege Üniversitesi Hastanesi'nde yeni koronavirüs hasta servislerinin açıldığı öğrenildi. Ege Üniversitesi Hastanesi'nde şu anda üç birimin aktif covid servisi olarak çalıştığı öğrenilirken, göğüs hastalıkları, acilin bir kısmı (turuncu alan) ve yanık ünitesinin de tam kapasite yatak covid hastalarla dolu olduğu bilgisine ulaşıldı. 

YATAN HASTALAR AŞISIZ MI?

Ege'de artan vaka sayılarının ardından covid hastalarının aşılı mı, aşısız mı ya da kaç doz aşılı olduğu merak konusu uyandırdı. Alınan bilgilere göre; Yatış yapan hastaların çoğunun tek aşılı oldukları, diğer doz aşılarını tamamlamadıklarından dolayı olduğu belirtildi. 

Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2021, 14:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER