Dr. Lütfi Çamlı: Bebeklere kovid aşısında inceleme başlattık

Ege Üniversitesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Zafer Kurugöl, yanlışlıkla 6 aylık bebeklere kızamık veya hepatit B gibi aşılar yerine Covid-19 aşısı yapıldığını iddia etti.

Dr. Lütfi Çamlı: Bebeklere kovid aşısında inceleme başlattık

BEN HABER / ÇİĞDEM ÖZEN

Prof. Dr. Zafer Kurugöl, bebeklerde hiçbir yan etki olmadığını, hatta antikor sağladığını ifade etti ancak tartışmaları da beraberinde getirdi.

İzmir Tabip Odası Başkanı Lütfi Çamlı, bu konuyla ilgili meslektaşlarının açıklaması olduğunu ve bu haliyle önemli bir durum olduğunu belirtirken, "İzmir Tabip Odası hukuk bürosu daha ayrıntılı bilgi edinmek adına inceleme başlattı. Ülkemizde ocak ayından bu yana aşılama yapılıyor, sağlık emekçilerimiz büyük bir özveriyle bu aşılama hizmetlerini yerine getirmeye çalışıyorlar. Sahadan baktığınız zaman da  aşılama hizmetlerinin özellikle güvenlik açısından büyük ölçüde sağlıklı bir şekilde devam ettiğini görüyoruz. Bu konu araştırmayı gerektiren bir konu. İzmir Tabip Odası bu süreci takip edecek. Bizim sahadan edindiğimiz izlenim, aşılamanın genel olarak güvenli yapıldığı, tedbirlerin pratikte uygulandığı bir süreç. Söylenenlerin ne ölçüde, hangi durumlardan kaynaklanıp kaynaklanmadığı netleştikten sonra kesin bir yorum yapabiliriz. Bir takım ihmaller varsa gereken yaptırımlara maruz kalacaklardır." şeklinde ifade etti.

Çamlı ayrıca tekrar aşılamanın önemini vurgularken, "Aşılamanın çok önemli olduğu, pandemiden çıkışın anahtar olduğu süreçte yapılan açıklamalara dikkat etmek gerekiyor. Tedirgin olma, aşı ol diyoruz." şeklinde ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2021, 14:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER