Bornova'da zeytinyağı tadım atölyesi

Bornova Belediyesi ve İzmir Ticaret Borsası'nın ortak düzenlediği "Bilinçli Tüketici Atölyesi Zeytinyağı Tadım Etkinliği" Dramalılar Köşkü Kent Arşivi ve Müzesi'nde yapıldı. Etkinlikte çeşitli kalitedeki yağların tadımı yapılarak sağlıklı zeytinyağının hikayesi anlatıldı.

Bornova'da zeytinyağı tadım atölyesi

12 kırsal mahalleye ve coğrafi tescilli tarım ürünlerine ev sahipliği yapan Bornova'da tarım alanında yaptığı çalışmalarla örnek olan Bornova Belediyesi,  zeytinyağı tadım atölyesi ile vatandaşlara kaliteli yağın nasıl anlaşılacağını anlattı.  Ziraat Mühendisi Bilge Keykubat ve Gıda Mühendisi Esra Erülkü'nün tüketicilere zeytin ve zeytinyağı ile ilgili bilgiler aktardığı çalışmada vatandaşlar farklı kalitedeki yağları tadarak görüş belirtti. Yapılan atölye çalışması sonunda katılımcılara katılım belgesini Bornova Belediye Başkan Yardımcısı Barbaros Taşer verdi. 

Toprakla olan bağımızı kuvvetlendiriyoruz

Düzenlenen atölye çalışması ile tüketicinin doğru zeytinyağını tanımasını amaçladıklarını belirten Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, "Düzenlediğimiz eğitimler ve yaptığımız çalışmalarla vatandaşlarımızın  toprakla olan bağlarını kuvvetlendirmek istiyoruz. Bu atölye çalışmasıyla tadım kriterleri konusunda bilincin arttırılması ve tüketicinin doğru zeytinyağını tanıyarak tüketmesini sağlamayı amaçladık" dedi. 

Bornova Belediyesi ve İzmir Ticaret Borsası'nın ortak düzenlediği Tadım Etkinliği Dramalılar Köşkü Kent Arşivi Müzesi'nde yapıldı.

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2022, 11:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER