Bornova'da hareket zamanı

Bornova Belediyesi, "Çeşitlendirerek Devam Et" sloganıyla tüm dünyada 16-22 Eylül tarihleri arasında kutlanan "Avrupa Hareketlilik Haftası"na özel olarak çeşitli etkinlikler gerçekleştirecek. Program kapsamında spor etkinliklerinden ağaç dikimine kadar birçok aktiviteye katılanlar hareket dolu bir hafta yaşayacak. Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, "Spor ve hareket sağlıktır. Daha sağlıklı olmak ve gelecek nesillerinde daha sağlıklı yetişebilmesi için en önemli etken ise temiz bir çevredir" dedi.

Bornova'da hareket zamanı

Belediyelerin ulaşım planlamasının ve toplu ulaşım sisteminin geliştirilmesi, bisiklet ve yaya yollarının artırılması, vatandaşların ise bireysel araçlar yerine alternatif ulaşım metotlarıyla seyahat etmesi amacıyla kutlanan ve Avrupa Komisyonu girişimi olan "Avrupa Hareketlilik Haftası" Bornova'da hafta boyunca kutlanacak. 

Su topu, trekking, bisiklet

Etkinlikler kapsamında her gün ilçenin farklı noktalarında gün boyunca Pilates ve Yoga dersleri verilecek. 17 Eylül Cumartesi profesyonel trekking sporcularının katılabileceği Homeros Vadisi Trekking etkinliği yapılırken, Çamdibi Yüzme Havuzu'nda da su topu müsabakası gerçekleşecek. 18 Eylül Pazar günü yine profesyonel bisikletçilerin yer alacağı bisiklet turu Büyükpark'ta başlayacak ve Belkahve Ata Anı Evi'nde son bulacak. 

19 Eylül Pazartesi Bornova'nın 2 farklı parkına bisiklet park yeri montajı yapacak olan katılımcılar 21 Eylül Çarşamba günü de Mevlana Mahallesi'nde yapılması planlanan park için mahalle halkının fikrini alacak anket çalışmasında bir araya gelecek. Ayrıca Avrupa Hareketlilik Haftası'na çocuklarında katılını sağlamak amacıyla fidan dikimi yapılacak. 21 Eylül'de Yunus Emre Mahallesi 7519. Sokak'ta düzenlenen etkinlikte Bornova'daki ilk ve ortaokul öğrencilerinin katılımı ile zeytin fidanı dikimi gerçekleşecek. 

'Harekete geçiyoruz'

Hazırlanan program ile Bornovalıların spor dolu günler geçireceğini belirten Başkan Mustafa İduğ, "Hareketlilik Haftası kapsamında hem harekete geçiyor hem de herkesi harekete geçiriyoruz. Bornovalılar etkinliklere bekliyoruz" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 15 Eylül 2022, 10:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER