Bornova Belediyesi yangına karşı teyakkuzda

Bornova Belediyesi ve Bornova İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri yangın ihtimaline karşı gün boyu nöbet tutuyor. Kentin birçok noktasında bekleyişini sürdüren ekipler gün boyu devam eden devriyelerle ormanlık alanları koruyor.

Bornova Belediyesi yangına karşı teyakkuzda

Türkiye'nin güney ve batı bölgelerini etkisi altına alan yangınlar İzmir'e de sıçradı. Urla ve Karaburun'dan yangın haberlerinin gelmesiyle birlikte Bornova teyakkuza geçti. Geniş bir ormanlık alana ev sahipliği yapan kentin birçok noktasında Bornova Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ve askerler güvenlik önlemlerini sıkılaştırdı.

Bornova'nın kırsal mahalleleri olan Kavaklıdere, Gökdere, Çiçekliköy, Yakaköy, Beşyol, Eğridere, Karaçam ve Kayadibi ile Homeros Vadisi'ndeki piknik alanlarını gezen ekipler vatandaşları İzmir Valiliği'nin 31 Ağustos'a kadar devam edecek olan yasak kararı hakkında bilgilendirdi.

Başkan İduğ'dan Bornovalılara teşekkür

Gün boyu devam eden devriye çalışmalarını değerlendiren Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, Bornovalıların alınan önlemlere uyarak gerekli hassasiyeti gösterdiğine dikkat çekti. Türkiye'nin dört bir yanında devam eden yangınların bir an önce söndürülmesini temenni ettiğini ifade eden Dr. Mustafa İduğ, "Asayiş problemi yok. Zabıtalarımız ve Jandarmalar tüm hafta sonu boyunca aralıksız devriye atmaya devam edecek. Bornova'nın ciğerlerini alevlere teslim etmemek için gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER