Bayraklı Belediyesi’nden liyakatlı seçim

Bayraklı Belediyesi yeni açacağı anaokullarında çalışacak öğretmenleri ÖSYM standartlarında sınavla belirleyecek. Ege Üniversitesi işbirliği ile düzenlenecek sınav 28 Ağustos’da gerçekleşecek.

Bayraklı Belediyesi’nden liyakatlı seçim

Bayraklı’nın farklı noktalarında anaokulları açacak olan Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal eğitimde öğretmenin önemli olduğu düşümcesi ile farklı bir yol izledi ve adil, şeffaf ,liyakate dayalı bir seçim süreci geçireceklerini ifade etti. Anaokullarında çalışmasını istediği öğretmenlei  Ege Üniversitesi işbirliği ile sınava tabi tutarak seçme kararı aldı.  Üniversite’nin Sürekli Eğitim  Merkezi Birimi  ile Bayraklı Belediyesi olarak protokol imzalayan Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, 12-19 Ağustos 2021 tarihleri arasında başvuruların kabul edileceğini, sınavın ise 28 Ağustos 2021 tarihinde Ege Üniversitesi sorumluğunda, öğretim üyeleri gözetiminde gerçekleşeceğini söyledi.

Başkan Sandal ‘Tüm çabalarımız çocuklarımız için Bayraklı‘yı çocukların ve gençlerin kenti yapacağız ‘diyen Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, onların en mutlu ,en sağlıklı koşullarda en iyi eğitimi almaları için elimizden geleni yapıyoruz,yapmaya da devam edeceğiz dedi.

Bayraklı Belediyesi Personel A.S. açacağı sınavlar için MEB mevzuatında tanımlı asil öğretmenlik yapabilecek (üniversite mezunu),okul öncesi öğretmeni ve psikolojik danışmanların alınacağı sınav için istediği  belgeler şöyle;

1-Diploma fotokopisi
2-TC. Kimlik karti fotokopisi
3-Adli sicil kaydı(e-devlet,barkodlu)
4-Vesikalık  fotoğraf (son 6 ayda çekilmiş ,dijital ortamda JPEG formatında)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER