Başkan Soyer, Hindistan Büyükelçisi Panda'yı ağırladı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, kente ilk kez gelen ve 90'ıncı İEF'nin açılışına katılacak olan Hindistan Ankara Büyükelçisi Sanjay Panda'yı makamında ağırladı. Ziyarette ilişkilerin güçlendirilmesi adına fikirler paylaşılırken Büyükelçi Panda kenti çok beğendiğini aktardı.

Başkan Soyer, Hindistan Büyükelçisi Panda'yı ağırladı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Hindistan Ankara Büyükelçisi Sanjay Panda'yı makamında ağırladı. Bu yıl 90'ıncı kez düzenlenen İzmir Enternasyonal Fuarı'na da (İEF) katılım gösterecek olan Büyükelçi Panda ile Büyükşehir Belediye Başkanı Soyer iyi ilişkilerin  bundan sonraki süreçte de devam etmesi temennisinde bulundu.  İzmir'e ilk defa geldiğini ve kenti çok beğendiğini aktaran Panda, Kordon'dan çektiği günbatımı resmini de gösterdi. Panda, kalabalık bir heyet eşliğinde İzmir'e gelmeyi arzuladıklarını fakat koronavirüs pandemisinden dolayı Hindistan'da uygulanan çıkış yasakları sebebiyle bu düşüncelerini hayata geçiremediklerini belirtti.

İzmir'de Hindistan Haftası düzenleme önerisi
Mumbai ile İzmir'in kardeş kent ilişkisini hatırlatan Panda, 2022'de Hindistan'ın özgürlüğüne kavuşmasının 75'inci yılı için düzenlenecek kutlamalara dikkat çekerek İzmir'de Hindistan Haftası düzenlenmesini teklif etti. Hint yemeklerinin, danslarının, sinemasının ve kültürel aktivitelerin yapılmasının ülkesinin tanıtılması için faydalı olacağını aktaran Panda, etkinliğin İzmir'de de şölen havası yaratacağını düşündüğünü ifade etti. Pandemi sonrasındaki normal dönemde düzenlenecek ilk İEF'ye kalabalık bir heyetle katılmayı hedeflediklerini söyleyen Panda, önceki senelerde ticaret ve birçok konuda bunun verimini aldıklarını belirtti. Ev sahibi Büyükşehir Belediye Başkanı Soyer de, Büyükelçi'nin ziyaretinden büyük mutluluk duyduğunu belirterek, Hindistan ile ikili ilişkilerin güçlendirilmesi için gereken desteği vereceğini söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER