Başkan Kılıç'tan ilk açıklama!

İZMİR’de Buca Belediyesi ihalelerinde yolsuzluk olaylarına karıştıkları öne sürülen, aralarında belediye personelinin de bulunduğu 15 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi. Şüphelilerden 11'i gözaltına alındı.

Başkan Kılıç'tan ilk açıklama!

İl Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince, Buca Belediyesi ihalelerinde yolsuzluk olaylarına karıştıkları tespit edilen 15 şüpheli hakkında gözaltı kararı çıkarıldı. Yapılan teknik ve fiziki takibin ardından belirlenen adreslere düzenlenen operasyonlarda 11 şüpheli gözaltına alındı. Şüpheliler sorgulanmak üzere emniyete götürüldü.

Adreslerinde bulunmayan 4 şüphelinin yakalanması için çalışmalar sürüyor.

‘HUKUKSUZ BİR ŞEY YAPMADIKLARINI DÜŞÜNÜYORUM’

Operasyon sonrası açıklama yapan Buca Belediyesi Başkanı Erhan Kılıç, arkadaşlarının suçsuz olduklarına inandığını söyledi. Kılıç, “Belediyemizde çalışan 11 arkadaşımız sabah saatlerinde gözaltına alındılar. Dosyada ne olduğuna dair fazla bilgimiz de yok. Ancak arkadaşlarımın masum olduklarını ve hukuksuz bir şey yapmadıklarını düşünüyorum. Soruşturmanın selahiyeti açısından çok fazla yorum yapmak da istemiyorum. Arkadaşlarımızın en kısa surede serbest bırakılacaklarını düşünüyorum" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER