Başkan Batur’dan Sepil'e çağrı: Bu ayrılık içime sinmedi

Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, İzmirli spor kulüplerinin 2020-2021 sezonu çok başarılı geçirdiğini söyleyerek, istifa edeceğini duyuran Göztepe Başkanı Mehmet Sepil hakkında, bu ayrılığın içine sinmediğini söyledi

Başkan Batur’dan Sepil'e çağrı: Bu ayrılık içime sinmedi

Konak ilçe sınırlarının kulüpleri olan Altay ve Altınordu takımlarının bu yıl TFF 1’nci ligteki başarılarını kutlayan Başkan Batur, Altay’ın Play-Off final maçında Altınordu’yu yenerek Süper Lig’e çıkmasıyla; Süper Lig’te 2 İzmir takımının yer almasının şehre hareket getireceğini vurguladı.

Altay’ın stadının büyük bir çoğunluğunun tamamlandığını aktararak Play- Off finalini değerlendiren Başkan Batur,  “Altay ve Altınordu’nun İzmir finali oynaması gurur verdi. İkisi de Konak’ın takımları. Maça da gittik. Birisi kazanacaktı, Altay kazandı ama Altınordu çok iyi bir mücadele örneği verdi. Gelecek sene Altınordu bir iki takviye yaparsa, kadrosunu korursa Süper Lig’te onu da görebiliriz diye düşünüyorum” dedi.

İZMİRİMİZİN SEMBOLÜ
Başkan Batur, başarıları dolayısıyla Altay camiasını kutlayarak, Teknik Direktör Mustafa Denizli hakkında, “Yıllar sonra gelip Altay’ın başına geçen 18 yıl önce bıraktığı noktaya getiren, Mustafa Denizli hocamıza da teşekkür ediyoruz. O bizim İzmir’imizin sembolü. 3 büyükleri şampiyon yapan bir hocamız. ‘O da Altay’a borcumu ödedim’ dedi. Gerçekten de duygusal bir yaklaşımdı. Kendisini kutluyorum” ifadelerini kullandı. Ayrıca futbolun seyirciyle güzel olduğuna dikkat çeken Başkan Batur, Bu sene İzmir takımları hareketliydi ancak futbol seyirci olmadığı zaman eksik kalıyor. Atmosferin tamamlanması için, pandemi koşullarının iyileşmesiyle federasyon sayıları artıracaktır diye düşünüyoruz” diye konuştu.

GERİ DÖNMESİ KANAATİNDEYİM
Göztepe Başkanı Mehmet Sepil’in Göztepe’den istifa edeceğini açıklamasının içine sinmediğini belirten Başkan Batur, “Mehmet Sepil çok büyük emek verdi; Göztepe’nin belli bir noktadan Süper Lig’e gelmesi konusunda, stadın ve tesislerin yapılması konusunda… Kendisine emekleri için teşekkür ediyoruz ama Mehmet Sepil Başkanımızın ayrılması hala içimize sinmedi. Taraftarlar geri dönmesini istiyor ve ben de geri dönmesi kanaatindeyim. Gerçekten Göztepe’yi seven, Göztepe semtinin çocuğu. Yıllar sonra gelip Göztepe’yi belli bir noktaya getirmek için büyük çaba harcayan iyi bir Göztepe’li. Mehmet Sepil Başkanımız Beşiktaş maçında biraz kırıldı, onu da biliyoruz. Neticede Göztepe’nin Mehmet Sepil Başkanımıza ihtiyacı var” dedi. 14 Haziran günü gerçekleşecek Göztepe’nin kuruluş yıl dönümü kutlamalarına katılacaklarını aktaran Başkan Batur, “14 Haziran 1925 Göztepimizin kuruluş günü… Göztepemizin yeni yaşı kutlu olsun diyorum. Pazartesi akşamı oradayız inşallah, hep birlikte Göztepe’de olacağız” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER