Balçova ile Ukrayna arasında dostluk köprüsü

Balçova Belediyesi ile Ukrayna'nın Bilhorod- Dnistrovskiy Belediyesi arasında kardeş kent antlaşması imzalandı. İmza töreni için İzmir'e gelen heyet Balçova'da incelemelerde bulundu, İzmir'in tarihi ve doğal güzelliklerini gezdi.

Balçova ile Ukrayna arasında dostluk köprüsü

Balçova Belediyesi ile Ukrayna'nın Bilhorod- Dnistrovskiy Belediyesi arasında turizm, ticaret, kültür alanlarında işbirlikleri geliştirmek amacıyla kardeş kent protokolü imzalandı. İmza töreni için Balçova'ya gelen Bilhorod- Dnistrovskiy Belediyesi Belediye Başkanı Vitalii Hrazhdan ve beraberindeki resmî heyet Balçova Belediye Başkanı Fatma Çalkaya'yı ziyaret etti. Balçova Belediye Meclis Üyelerinin de katıldığı toplantıda, iki kentin tanıtımları yapıldı. 

Belediye Başkanları Fatma Çalkaya ve Vitalii Hrazhdan'ın imzaladığı protokolün ardından Başkan Çalkaya, konuk heyete Semtevleri, Kadın Kooperatifi, Spor Tesisleri ve Engelli Rehabilitasyon Merkezini gezdirerek yaptıkları hizmetleri yerinde anlattı. Balçova'nın ve İzmir'in tarihi ve doğal güzelliklerine hayran kaldıklarını ifade eden Bilhorod- Dnistrovskiy Belediyesi Belediye Başkanı Vitalii Hrazhdan iki kentin kardeşliğinin  güçlenerek büyüyeceğine inandığını ifade etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER