Balçova'da Seferberlik

Kahramanmaraş Merkezli depremden etkilenen illeri Balçova Halkı'nın desteği devam ediyor. Balçova Belediyesi'nin temin ettiği barınma amaçlı konteynerlere konulan melzemeler Deprem Bölgesine gönderildi.

Balçova'da Seferberlik

Balçova Belediyesi'nin yaptığı çağrıyla Balçova'da başlayan yardım seferberliği hız kesmeden devam ediyor. Vatandaşların ve özel kuruluşların topladığı yardım malzemeleri; merkez üssü Kahramanmaraş olan deprem bölgesine gönderilmek üzere Balçova Belediyesi Spor Tesislerinde gönüllüler tarafından ayrıştırılıyor. Uyku Tulumu, Battaniye, ısıtıcı, kıyafet, çocuk bezi, çocuk maması, halı, yatak, yorgan, ayakkabı ve gıda maddeleri gibi yardım malzemeleri türlerine göre hazırlanan kolilere konularak hazırlanıyor. Tüm bu malzemeler daha sonra Balçova Belediyesi'nin temin ettiği barınma amaçlı konteynerlere yerleştirilerek tırlara yükleniyor.

Deprem Bölgesi'ndeki en büyük ihtiyaçlardan birinin kapalı barınma alanı olduğunu ifade eden Balçova Belediye Başkanı Fatma Çalkaya "Biz bu eksikliği gidermek için konteyner temin etmeye başladık. İlk Etapta 4 barınma amaçlı konteyner içinde yardım malzemeleri ile birlikte 2 tır halinde Malatya'ya hareket etti. Bir yardım malzemesi Tırımız da Adıyaman'a ulaşmak üzere yola çıktı. Bu akşam Kahramanmaraş'a 8 adet içi yardım malzemesi dolu konteyner gönderiyoruz. Gün birlik günüdür diyerek yardım malzemesi getiren ve malzemelerin hazırlanarak deprem bölgesine götürülmesine yardımcı olan Balçova Halkı'na teşekkür ediyorum" dedi.

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2023, 13:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER